TV problemi

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Qler, Oct 6, 2013.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nesto gledam nemamo neku jedinstvenu temu za probleme sa televizijama, a ja imam problem koji ne znam gdje da svrstam, pa evo usput i tema.

    Naime, primjetio sam prije nekoliko dana u gornjem desnom cosku ekrana kao neku smedju fleku, nije bas izrazena, ali sad kad sam je vidio, samo nju vidim na citavom displayu. U pitanju je lg plazma 42PW450, stara dvije godine, dvije i po... Ne znam ni imam li garanciju na nju, je li 2 ili 5 godina, i da li ovo podlijeze garanciji?? I moze li se kako ovo srediti?
     
  2. kio

    kio Komšija

    Da nije doslo do udarca u tom dijelu. Ne znam ni ja samo nagadjam da se razumijemo :D , da nije problem plin, tj plinske celije kojem su punjene.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nije nikakvo fizicko ostecenje 100%, niko nije dohvatio panel.. A ako je plin, ima li mu pomoci? Ima li jos neko neku ideju?
     
  4. kio

    kio Komšija

    vjeruj da ne znam, samo kazem da moze biti do toga jer su punjene plinom. Proguglaj, moze li ti pomoci ovo http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?t=18542
    Mislim da je bila neka stranica koja nudi preporuke oko kupovine tv-a, potrazi je na netu. Mislim da njih mozes upitati, ili probaj sa nekim servisom u krajnjem slucaju.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobra tema, cudi me da do sada nije otvorena. Imam i ja jedno pitanje, radi se o Philips 32" LED televizoru kupljenog prije dvije godine.
    Naime na njemu se gledala kablovska do skora, sada je nabavljena MojaTV i televizor neprepoznaje STB uredjaj preko HDMI ulaza, tri su i ni na jednom ne radi. Trenutno se gleda preko SCART-a. Neznam tacno koji je model, ako je neophodno raspitat cu se.
    Jel se neko susretao sa slicnim problemima Probano je i sa drugim HDMI kablom, al nis.
    Predpostavljam da je neki softverski zajeb u Tv-u ili Stb-u, nesto sumnjam da nijedan od tri ulaza nerade, nisu koristeni nikako od kako se kupio TV.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A predpostavljas da je STB u redu 100%. Kad sam ja imao mojuTV podavno nekad morao sam u opcijama STB-a prebaciti na HDTV opciju pa da imam sliku preko HDMI. Ja bi na tvom mjestu prvo navao podrsku pa da te oni upute kako da prebacis na HDMI i kako da odaberes 1080i posto cini mi se da STB uredjaji nemaju 1080p
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Predpostavljam da jeste uredu sve sa STB-om jer ga je raspakovao iz najlona, a i sam covjek iz telecoma se cudio zasto nece. Mogu ovaj svoj STB pokusati na taj TV pa da vidim i tu opciju. Ako nista zvat cu podrsku.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probaj ti obavezno jos koji HDMI uredjaj na taj TV prije nego ga proglasis neispravnim.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako se pristupa sistemskim postavkama na Hubtech HTI-9100 STB uredjaju? Prije sam znao al sad nikako da se sjetim, znam da ga moram iskljuciti i onda ide neki gumb na daljinskom...
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Maloprije mi se desi problem/kvar na LCD Toshiba-i. Upalim TV, ima tona normalno, ali nema slike. Samo crno. Sta bi moglo biti, zna li ko popravak koliko bi kostao? Moze li se popraviti u opste? I ako se moze popraviti kome je u Zenici najbolje to odnjeti da se odradi?

    TV je star pofino. Uzeo ga 2007 ili 2008, ne sjecam se vise.

    Problem se pojavi danas, nakon sto je jucer u Zenici nestalo struje, a tv je bio ukljucen u tom trenutku. Poslije kad je dosla struja ja sam njeg upalio i radio je bez problema, ali eto danas cuca. Mozda nije povezano, ali reko da spomenem.

    Edit: citam malo i izgleda da je back light inverter crknuo. Ili tako nesto. Testirao sam. U skroz crnoj sobi sam baterijom pod uglom uperio u ekran, i vidjeo blijedu sliku na tv-u. E, sad zna li ko da to popravlja u Zenici, i koja bi cijena bila?
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    na onim prvim motorola stb-ovima sto su dijelili tom meni-u se pristupalo pritiscuci crvenu tipku na daljincu prilikom paljenja (onog paljenja kad iskljucis stb iz struje), ako me sjecanje dobro sluzi, ipak moyu tv nisam koristio dobre 2-3 godine
     
  12. dubioz

    dubioz Novi član

    Imam problem od jutros sa tv- om. Stari philips 3007. sinoc gledao filmove i sve ok bilo. Sada kada upalim stoji samo philips logo i ne mice. Ne reaguje na daljinski niti na dugmice na tv-u. Sta mislite sta bi moglo biti? Ploca?

    Sent from my ASUS_X003 using Tapatalk
     
  13. GV

    GV Komšija

    Isključi ga iz struje na nekoliko minuta, ja imam sličan problem kad gledam Hayat HD samo mi zaglavi i ništa ne reaguje.

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  14. dubioz

    dubioz Novi član

    Ne pomaze nazalost. Znate li odprilike koliko bi kostala novi MB za tv?

    Sent from my ASUS_X003 using Tapatalk
     
  15. GV

    GV Komšija

  16. GV

    GV Komšija

    Možda ovdje, samo ti treba prevoditelj :)

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  17. dubioz

    dubioz Novi član

    Prevoditelj mi ne treba al ne pali ni ovo.

    Sent from my ASUS_X003 using Tapatalk
     
  18. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav.
    prije 10-ak mjeseci kupljen samsung 40k5502. sa lijeve strane ekrana na tri mjesta pojavile se "mrlje". na bijeloj pozadini su baš primjetne, računam da je problem sa led osvjetljenjem.
    eh sad, tv je u garanciji samo ne znam da li ima smisla da nosim tv na reklamaciju? kontam, ispaliće me jer se i ne primjeti toliko u tamnijim scenama, ali meni oko vidi samo "mrlje" na lijevoj strani.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema razloga da te bilo ko ispal, nisi kupio Tv da mrlje gledaš.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    odnesi,tv je u garanciji...samo vjerovatno ces biti do mjesec dana bez TVa...pa nadji neki zamjenski