Video snimak

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by kolinsb, Apr 3, 2019.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Imao sam priliku danas da na glavnom pretresu u krivičnom predmetu puštam jedan snimak s video nadzora koji je predložen kao dokaz. Morao sam instalirati KLite codec pack. VLC otvori snimak ali slika stoji (dok dole u dnu u traci se vidi da kao snimak piči). Sa MPC-HC playerom sam startovao snimke, ali na jednom od njih ne mogu premotavati snimak. U čemu je kvaka? Format je MP4, a oba snimka su s istog video nadzora, samo različite kamere.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    instaliraj bs player, on instalira sve potrebne kodeke..to je poprilicno problem na masinama < win 10.

    Imao sam slican problem, u slicnim uslovima sa fajlovima sa video nadzora.
     
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    Koji ti je snimac? Mislim da npr za hikvision ide njihov vsplayer
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Drug imam snimak kamere na DVD-u (dva fajla od po 1GB, na kojima je 2h videa i ja moram pustiti određen segment. Nemam info o tome kakav je snimač.

    @bhd jbi me ako nisam bio ubjedjen da je VLC bog i batina što se tiče kodeka.
     
    Last edited: Apr 3, 2019
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    MPC-HC bi trebao da pusta sve ali nije updatean vec 3-4 godine, MPC-BE je fork koji je trenutno updatean. Kao alternative mogu jos preporucit potplayer ali nisam ga licno koristio.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    @kolins: ne pita te lik bez veze koji je snimac zato ti je i rekao da ti treba vsplayer da bi premotavao snimke snimljene na hikvision nadzoru, i ja sam muku mucio na poslu dok nisam skontao koji player radi s hikvisinom jer niti jedan obicni za koji vecinom znamo nije mogao premotavati snimke ako uopce uspije pokrenuti fajl.

    Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Drug, kvaka je da imam dva fajla identične veličine i formata s istog videonadzora. Jedan se moze premotavati a jedan ne. Nigdje nisam ni rekao da pita bezveze. X puta sam imao priliku dobiti isto na DVD ali sa snimljenim playerom za taj format. Npr. geovision ima neki svoj player.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    bhd likes this.
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jesu li isti snimci u pitanju ili razliciti? Moguce da je file ostecen tako mi se znalo nekad prije desit pa BSplayer i VLC prikazuju kao snimak ide a slika ne mrda.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Različiti, sa različitih kamera (ulaz i parking). Upravo mi je tako vlc prikazivao video. Dole u dnu piči vrijeme kao sve ok, dok slika na mrda.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne valja snimak, nije ga dobro snimio na DVD.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Uredno sam ga prekopirao sa DVD na PC :) nije bilo errora

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk