Koja je bolja graf: Ati radeon 9600pro 128Mb ili Geforce 590

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by junuz, Sep 28, 2007.

  1. junuz

    junuz Novi član

    Ako mozete malo vise objasniti, ono otprilike, jer mogu obadvije graf uzeti po cijeni od 80KM.
    Da li cu moci igrafi BF2 bar u singleplayer. Imam 1GB rama(333Mgz) i P1.6Mhz HVALA
     
  2. azzaro

    azzaro Aktivista

    Zavisi koja je Geforce 5900? ima njih vise modela...

    Vidi nedavno sam na market.ba naletio prodaje lik radeon 9800 za 100km, a to je ipak za klasu jace od ove obe i jede ih u igrama.
    Ja sam svojevremeno probao igrati BF2 sa radeonkom 9600XT, a ona je najjaca u toj seriji 9600 i nisam se bas naigrao. Ipak trazi malo jacu grafu. I jos uz to ostatak sistema bio je P4 na 3.0Ghz i 1GB Rama. Igrano na 1024x768 vecina detalja na high.
     
  3. junuz

    junuz Novi član

    radi se o ovoj grafickoj: GF FX 5900 XT 128MB, iskreno jedva sam se namucio i da nadjem ove dvije, 9800 je tesko naci jer je niko ne prodaje, a mene samo interesuje koja je bolja od ove dvije. detalji mi toliko nisu vazni u BF2. Stvarno ne mogu vise da Igram igrice sa ovom svojom GF4mx 440, vise je za baciti :) , pozdrav
     
  4. junuz

    junuz Novi član

    na ovoj stranici ima testirano vecina grafickih gdje pokazuje da je GF fx 5900xt bolja od ATi9600pro, samo jel se vi slazete sa ovim testom -http://www.tomshardware.com/2003/12/29/vga_charts_iii/page5.html
     
  5. azzaro

    azzaro Aktivista

    jest malkice bolja ta 5900XT na tim testovima.
    Ako imas mogucnosti uganjaj ipak onu 9800pro...
     
  6. junuz

    junuz Novi član

    ok hvala, ako ima neko jos neke komentare, bio bi zahvalan, posto do subote moram da odlucim....
     
  7. Quark_tmn

    Quark_tmn Novi član

    Ja bi ti preporucio 6600GT, a moze se naci za 100-110KM. Ipak je dosta bolja od 9600pro, a u mnogim stvarima i od 9800pro.
     
  8. Riddick

    Riddick Aktivista

    Vidi s ovim da dogovoris kupovinu LINK. Prodaje 6600GT 128MB AGPx8, spusti ga na 110-120KM, ali ako je kupis usko grlo biti ce ti procesor :(
     
  9. junuz

    junuz Novi član

    lokacija mi ne odgovara. iskreno mi se ne daju tolike pare za agp, graficku, jer se nekad ovo moje mora mjenjati. ima dosta drugih igara sto se mogu igrati sa ove dvije navedene graficke pa bar i na low detaljima.
     
  10. junuz

    junuz Novi član

    pa niko mi ne rece jel valja ova geforce fx 5900xt, mislim samo jel bolja od ati9600pro?
     
  11. Raptor

    Raptor Aktivista

    Bolja je od 9600PRO!
     
  12. junuz

    junuz Novi član

    Uzeo sam ovu 5900 xt, samo imam jedan problem, nece sam kuler da se upali, nego se upali kad ga ja malo zavrtim. Pa sada u cemu je problem, jel prljav ili je nesto otislo? da li se moze zamjeniti i staviti drugi, mislim jel ima kupiti takvih kulera?
    igrao sam jednu igrici i poceli mi se pojavljivati artifakti, dok mi nije bio upaljen kuler, kad sam ga ja zavrtio, prestalo se pojavljivati. sad jel ovo sto se graf zagrijala ili nije jesto uredu?
    hvala na svakoj pomoci...
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vent prljav. Moglo bi se ocistiti i podmazati, ali bolje bi bilo zamjeniti.
     
  14. junuz

    junuz Novi član

    jel moze bilo koji kuler koji se moze uglativi, mjerio sam i precnik je 45mm? gdje ima kupiti tih kulera(u sarajevu najpovoljnije), jer sam gledao neki zelmanovi su pravo skupi preko 50km, jel ima nesto do 15km, da moze odgovarati, jer ne mislim overklokirati karticu?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zalman 7000 se nadje polovan za nekih 20ak maraka. Mozes samo zamjeniti ventilator.
     
  16. junuz

    junuz Novi član

    jos sam otkrio jedan problem :(, svakih nekoliko sekundi otprilike 30sec, na milisekundu nesto trepne preko monitora, ko neko zatamnjenje, ali to se nekad uopste nedesava, a nekad svakih 5 sec. samo da napomenem da nisam jos uvijek zamijenio ventilator..
    ovo treptajuce zatamnjenje mi se samo javlja u igricama, dok u windovsu normala. STA JE SAD OVO. HVALA
     
  17. junuz

    junuz Novi član

    ljudi jel zna iko u cemu je problem?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    zamjeni hladjenje pa cemo razgovarati ako bude opet problema...
     
  19. junuz

    junuz Novi član

    zamjenio sam i opet isto samo malo rjedje, ali sad mi se pocelo ponekad pojavljivati zelene tackice dok gledam neki film, ali samo nekad. mislio sam da je do kodeka ali nije jer sam ih mjenjao....... ??????
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    imao sam ja gainward 5900XT golden sample i ti simptomi su mi se javljali samo ako bi pretjerao sa clockom... ali posto nisam neki fanatik :) i to sam je clockao samo da vidim dokle moze nisam imao problema. a VF900 je bio na njoj...

    sto ce ti ga reci; jesi li je clockao? jesi li dobro stavio cooler, da nisi pretjerao sa pastom??...