Driveri za HP 6715s

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by XTRage, Nov 10, 2007.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nov laptop, ali nikako da instaliram drivere za zvuk i modem, instalirao za grafu i mreznu, ali ova dva nece nikako. Probao sve ponudjene sa HP-ove stranice, zavrsi se setup ali sve ostaje isto.

    Na njemu je WinXP bez SP-a, mozda je do toga.

    Sta da radim ?

    Hvala !
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Probao update?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, pitat cu jarana, on se nesto patio sa vrlo slicnim lapom, isto su bili problem driveri za zvucnu, a takodjer je htio nabacit XP na HP na kojem je dosla Vista (pretpostavljam da je i kod tebe dosla Vista?). Samo sto ces morat pricekat na to, ne mogu ga dobit trenutno.
     
  4. WERTHER

    WERTHER Novi član

    Kada ti se zavrsi setup otidji u folder SWsetup (ili nesto slicno) i tu ces vijdjeti foldere.Iz njih pokreni setup i to je to.Ili taj setup sto vec imas extractuj pomocu WinRar-a negdje i onda pokreni extractovani setup
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Traži drajvere po part numberu od laptopa.

    Izgleda da je ista stvar kao i sa 6720 modelom kojem treba updejtat firmware da bi instalirao mreznu kartu na XP-u (ne zajebajem se :lol: ).

    A sa zvukom treba ti prvo onaj UAA patch pa tek onda zvuk instalirati.


    Samo ti potrazi po part numberu ili proguglaj XP drajveri za 6720 i upoznaj se sa problematikom.


    edit:
    evo ti drajveri za BUS

    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/gene ... pv-22533-1

    a za firmware ti ne smijem dati mozda neodgovara

    edit2:
    evo kako sam ja rijesio isti problem sa HP6720s
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    da bi instalirao drivere za zvuk i modem moras prije toga instalirati n
    Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (sp33867)(sa hp stranice)
     
  7. shock

    shock Aktivista

    Prije 2-3 sedmice sam opremio jedan 6720s sa XP drajverima kojih nije bilo na hp stranici tog modela (samo Vista), tako da treba tražiti na stranicama drugih modela sa istim komponentama. Uspio sam, ali je trebalo flashat BIOS radi ethernet drivera (u pravu je sulu).

    Ovdje se radi o AMD platformi, tako da ne vjerujem da je ista situacija. Što se tiče zvuka prvo onaj UAA bus pa onda driver, a probaj potražiti i drajvere na stranicama drugih modela sa istim modemom i zvučnom.
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Slažem se sa prethodnim postovima.
    Ja to radim pomoću Everest-a. Fino install Everest i u njemu recimo za zvuk ideš na "Multimedia" pa "PCI / PNP Audio" gdje vidiš o kojem se chipu radi i onda jednostavno nađeš drivere za taj chip. Do sada je to uspijevalo za svaki Vista only laptop :p

    I da .. u vezi FW-a za 6720s, ja sam ga prvobitno našao ali sam se dvoumio da li da ga flasham ili ne jer je na HPovoj stranici pisalo da je to FW za 6820s :|

    Thx radnom kolegi što je to prvi testirao i predložio to rješenje :smt003
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nakon pokusaja instaliranja drivera za BUS (link od sulu-a):

    [​IMG]
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Instaliran sp33867 ali i dalje isto, nabacicu mu SP2 i Essential System Updates for Microsoft Windows XP (Service Pack 2) pa cu onda vidjeti sta dalje...
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Ja koristim OEM verziju XP-a (sp2), sa njima radi bez problema.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Rijeseno :D :smt006

    SP2 + Essential System Updates (44 MB) + UAA BUS driver (50+ MB) i tek onda driveri za zvucnu i modem !

    Hvala puno svima !
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Ffs HP od 61xx serije zahtjeva SP2 windorze ako zelis instalirati drajvere.