identifikacija problema?! help

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Avenger, Dec 1, 2007.

  1. Avenger

    Avenger Novi član

    upalio sam računar, sve je bilo uredu, normalno podginut windows, ali nakon 30s racunar se ugasio i nece da se upali, prekidac za paljenje nije reagovao, jedino sam na napojnoj mogao "paliti" ili "gasiti". Trenutno je tako da se može opet preko prekidaca (na kucistu) upaliti s tim da nakon sto pokrene procesor, tj. cooler i graficku monitor mi kaze "No Signal" kad iskopcam VGA kabl iz graficke kaze Cable Disconnected, a kad ponovo ukopcam kaze NO SIGNAL, graficku sam provjerio na drugom racunaru sve radi ok, drugu sam grafulju stavio u komp medjutim isti problem, sve komponente se griju nakon sto upalim napajanje,pretpostavljam da "rade" cak sam i napajanje promijenio bez rezultata.

    sumnjam da nije AGP na maticnoj "pregorio", neki su mi rekli da je mozda i RAM, ali memorija je uredu, mozda su mi ti slotovi pregorili???
    da li ima jos kakva mogucnost da znam sta da mijenjam??

    ASUS P4P800-x maticna
    intel p4 2.4GHz
    X800 ati radeon
    2x512MB DDR400
    120GB Seagate
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Napajanje ili ploca. Ja bih poceo s plocom.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ploca 100%
     
  4. Avenger

    Avenger Novi član

    napojna nije sigurna...
    gdje mogu u SA kupiti slicnu plocu, socket 478 je u pitanju....
    PS mozete li mi odmah neku preporucit, da nije preskupa (nemam trenutno mogućnosti da kupim skuplju)?? :)
    thx
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Prije ces naci rog od Balroga nego 478 plocu po radnjama.
     
  6. Avenger

    Avenger Novi član

    mah znam... zato i pitam da li se to uopste ima jos negdje novo uzeti...
    necu valjda polovnu morat' traziti??!
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Iskljucivo polovnu, da.