Pitanje - IP adresa

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tovar, Dec 9, 2007.

  1. Tovar

    Tovar Novi član

    Korisnik sam adsl 3gb usluge. I imam dinamicku IP adresu pa me zanima ima li nacin ili trik kako da zadrzim IP i poslije reconnect-a. Ili imali nacin da preko proxy servera dobijem istu IP adresu.
    HVALA!

    EDIT : Tek vidio da sam promasio podforum :(
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ako ti se adresa promjeni poslije svako reconnecta onda nemas staticku :D
     
  3. Tovar

    Tovar Novi član

    Ups zamijenio sam pojmove :D , problem ostaje.
     
  4. J4SK0

    J4SK0 Novi član

  5. Tovar

    Tovar Novi član

    Hvala jale probam pa javim ;)

    EDIT: Nemogu da se snadjem na ovom :S

    PS: Da napomenem da da mi staticka IP adresa potrebna jer sa mog kompijutera se dize server na koji se drugi konektuju ;)
     
  6. burner

    burner Aktivista


    A šta misliš što BIHnet ne dodjeljuje statičke IP adrese?
     
  7. Tovar

    Tovar Novi član

    Ne mijesam se u njihovu politiku...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    IP adresa ti se mijenja bas zbog toga da neko ne bi postavio svoj server.. da bi imao staticku adresu moras je platiti..
     
  9. Tovar

    Tovar Novi član

    Znam ja to ali sam ipak mislio da ima neki trik :( :(
     
  10. ado_89

    ado_89 Aktivista

    Evo ovako, pomoci cu svojim drugovima (dok stivi nije poceo odbijati redom). hihi



    ovako, imam komp PIII 450 mhz sa 256 rama i 2 x 80 gb.

    na njemu je inst Windows 2003 Server (reci cu ti zasto, na XP-u preko FTP pristupa nemas opciju 777, odnosno write i tako da ti je server nula bez FTP pristupa.)

    sledece sto ti treba jeste program koji se zove Apache Server (XAMPP). malo proguglaj i naci ces ga, kosta nekih 80-tak mb ali boze moj. Ni u stare babe nema dzabe.
    Na tom programu imas WEB pristup, odnosno folder u kojem postavis svoju stranicu gdje ce usreri moci pristupiti, imas ujedno i SQL bazu i FTP server. Za SQL ne znam hoces li moci skontati (nisam ni ja mogao) pa sam nabavio program koji se zove PhP My Admin. (3 mb). opet google. FTP je lako konfigurisati.

    Eh sad sledece sto trebas jeste program za dinamicko ime tvoje IP adrese. Licno koristim No-Ip. I njega je vrlo lako skontati, opet google i http://www.no-ip.com


    eto toliko od mene, ako ti jos sta treba pitaj.

    P.S, ovo radi ako ti nije zao limita, jer strasno ga zdere. Ucitavanje stranice ti ide preko tvog Uploada, odnosno na 3G ADSL-u je 17kb/s max.
    Tj. kad neko skida sa tvoje stranice ili FTP-a ide brzinom 17 kb/s.


    Pozz
     
  11. Tovar

    Tovar Novi član

    Hvala puno na trudu ;) pokusat cu :)