AMD Radeon HD3450, HD3470 i HD3650

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Dec 21, 2007.

  1. maniac

    maniac Novi član

    vidjet cemo, porcesor i graficku cu kupovati za 1-2 mjeseca, mozda bude i boljih rjesenja.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    sve je bolje rješenje od 2 x vga, vjeruj mi na riječ ;)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  4. GW

    GW Moderator

    Pristojne performanse + malo zagrijavanje + niska cijena = dobra kartica.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Eh Stevie blizu smo bili glede procjene :lol: :mrgreen:
    HD 3650 za 155KM a HD 3450 za 90KM
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    + ocajni drajveri + rusenje u igrama + upitan nivo kvalitete svih brandova (eventualno postediti Sapphire).
     
  7. GW

    GW Moderator

    Što si to ljut na ATI?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ma goni ih, ne peferiram ni jedan brand u grafickoj industriji. Ali ove nove HD su mrtvo sranje, ko je god kupio ima problema.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Slažem se da HD serija nije baš nešto, ali ne bih je proglasio promašajem. Zasad nije loše. Ali u budućnosti će biti samo gore. Kad generalno pogledaš gdje ide IT industrija vidiš da samo nepotrebno komplikuju stvari. Pogledaj vistu koja sa 10 miliona linija koda više od xp-a donosi ušminkan interfejs i otprilike ništa više. Pogledaj grafičke kartice pune nekih feature-a a jedva guraju teksture i geometriju. Pogledaj .net, javu i kako se izvršavaju programi na današnjem hardveru. Pogledaj koliko treba winamp-u da se pokrene. Jedan quote sa wikipedia-e to najbolje sumira:
    Razumijem tvoju ljutnju. Ali znaj da uvijek može gore.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    može se, samo je pitanje koliko živaca imaš za to može... ja nemam + izbor je prilično velik na tržištu (ne pričam samo o vga).

    winamp se pokreće brže od ičega... ako koristiš 2.71 verziju, a ne ove nove neke zahtjevaju dualcore :)
     
  11. GW

    GW Moderator

    Ja vala ne mogu gledati u onaj zeleni interfejs. Uvijek mi je bio odvratan. A i ova 5 se može optimizirati da se pokrene gotovo trenutno.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    winamp + skin možda? pa nitko normalan ne fura onu default rugobu.
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    sta udarate po Wiamp-u? :D
    meni WA 5 starta k'o Ferrari :)...i to na 3000+ i sa skinom (ali classic).

    a sto se tice ove ASUS-ice: vidim da i dalje furaju one propagandne grafikone, tipa 10%, 20%, 100% Faster, Harder, Scooter (:)
    volio bih da niste u pravu, kada govorite da HD stvara probleme i da nije ono sto se ocekivalo, jer bi meni bas odgovarala jedna 3650 sa DDR3+128 bita+niska cijena. Ali sam sada skeptichan...
     
  14. GW

    GW Moderator

    Upravo u tom skinu je stvar.
    A što se tiče grafičke, slobodno ti kupi 3650. Nije sad situacija da ATI ne može pokretati igre a u nvidia-e sve leti. Problema ima na sve strane.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    da te čujem... evo sa vrha glave ti bacim 10 različitih problema koje sam imao sa ati grafom što privatno, što poslovno i dobro bi morao razmisliti kad me nevidija "bacila" na koljena sa nekom debilanom.
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    jos da hoce ko pustiti tu seriju u prodaju, ovdje kod nas...
    evo gledam cjenovnike malo vecih firmi u SA, jedva da na stanju imaju i 38xx kartica - stvrano jadno :)
     
  17. GW

    GW Moderator

    Misliš da nema neko ko bi rekao isto to za nvidiu?
    Znam da je nvidia trenutno bolja, ali ne može se reći da ne valja čitava serija nekih kartica na osnovu individualnog iskustva.
     
  18. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Slazem se u vecini stvari al s ovim bas ne. Prvenstveno zbog WDM-a, novog grafickog API-ja, i prebacivanja vise posla na samu grafulju.

    Ne koristim winamp, koristim foobar2000 :mrgreen:
     
  19. GW

    GW Moderator

    Ako misliš na Windows Driver Model znaj da on postoji još od win98.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    nvidia je uvijek bila korak-dva naprijed od atija što se drivera tiče, bez obzira na performanse i kvalitete samih grafičkih... imali smo već par argumentiranih rasprava na tu temu.