Problem sa maticnom plocom :(

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by rodjak, Dec 31, 2007.

  1. rodjak

    rodjak Novi član

    Pozdrav svima, imam problem sa maticnom plocom (nemogu da nadjem na ploci ime) koja je dosla u sastavu comp-a Acer Aspire T350[/b], problem je slijedeci:
    Nece da startuje svaki put (uglavnom startuje kad resetujem BIOS) i kada startuje, radi 5-7 minuta i sama resetuje i poslije toga samo rade ventilatori, a na monitor ne daje nikakav signal. Probao sam na razne nacine, medjutim bez uspjeha.
    Da napomenem na ploci je procesor P4 3,0 GHz FSB 800, 512 MB mem Kingston, graficka je integrisana ATI Radeon IGP350M, pa ako neko moze da da koristan savjet ili da prenese neko svoje iskustvo sa ovakvim problemima, bio bih vam puno zahvalan. :(

    Nasao sam naziv ploce ispod nalijepljenog serijskog broj Gigabyte GA-8TRS350M
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislim da je cvrknula ploca.
     
  3. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    da, ploca rika. isti slucaj kod mene, ventilatori rade ali nema znakova zivota. mozes probat da je preprzish :lol: (kod elektricara, ne u rerni :smt002 ) al dok vratis hladnjak opet ce se negdje ujebat nesto.
     
  4. rodjak

    rodjak Novi član

    moje misljenje je da je rikno neki od kondenzatora, jer kad vratim BIOS na default ili kad izvadim bateriju pa poslije kad vratim sve na svoje mjesto onda radi 5-7 minuta, jer da ni tada ne radi onda bih bio siguran da riknula
     
  5. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    pa vidi, ako nisu ravni tj ako su sakrivljeni na vrhu onda je do njih.
     
  6. rodjak

    rodjak Novi član

    ok HVALA