Nokia N80 pomoc

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by zoi, Dec 29, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    planiram kupiti navedeni model telefona,pa mi treba pomoc.
    mobitel kupujem polovan,za cijenu od 300KM.prva ruka,ocuvan je(zna covjeka dugo vremena,tako da je stvarno ocuvan).uz njega dobijem sve pratece dodatke i karticu od 1GB.telefon nikad nije popravlja ili otvaran.
    eto toliko o telefonu.
    a meni treba pomoc da mi kazete da li se isplati kupiti ovaj telefon za ove pare?nekako mi tesko dati 300Km za mobitel.pri tome se bojim za cijenu kakva ce biti za nekih pola godine i vise?
    prihvatam sve sugestije i primjedbe :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Cijena je ok, ima i jeftinijih i skupljih. Telefon je sa symbianom, sto znaci da drzi cijenu dugo. Dakle i ako se odlucis na prodaju za pola godine neces puno izgubiti (50ak maraka max). S druge strane radi se o slide telefonu. Svi slideri bez obzira na brand, su osjetljivi i cesto se kvare. Mislim prije svega na flat kabl. Popravak, odnosno zamjena, kosta od 40KM pa navise, zavisno od modela. Ne znam ti tacno reci. Ja ga ne bih uzeo samo zato sto je slide. Telefon je inace jako dobar.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    trenutno i sam trazim telefon da kupim ali novog viewtopic.php?f=17&t=9112
    mogu ti rec sve naj bolje o njemu.. kao sto rece Dog_Father, symbian je 9.1, Series 60 3.0 ista verziaj i ista platforma kao i n73.. 3.14 mp kamera.. jedino imas jednu rucicu koja se povlaci za fokus, jedina mana kamere sto nema AF kao n73 nego tu glupost ali eto

    slide sistem se dosta kvario u prvim serijama, kazu da je to rijeseno.. da, tacno je da se slide kvari generalno ali ako ne kucas puno poruke, onda mozes sve i kada je fon zatvoren

    cijena mu je oko 430 km nov.. u begi se prodaje za 350 polovna.. gledao sam je nije losa ali je ipak malo izgrebana.. hocu da kazem, ako je prva ruka i znas doticnu osobu onda je 300 km vise nego povoljna cijena za n80.. ako ti neces , javi da ja kupim :D
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    oces kupit od mene za 350,nema ni ogrebotine :mrgreen:
    i btw.hvala vama dvojici na pomoci,citao sam reviewe,kako vidim zale se ljudi na bateriju i bagovitost,koja je rijesena kroz firmware(imam firmware star nekih mjesec dana na ovom mobu).sve komentare koje sam procitao odnosili su se na n80 kad je tek izasao.zato me sada interesuju komentari ljudi koji su koristili mob sa novijim firmwareom.
    sacekat cu da se javi jos neko sa jos nekom informacijom :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    ja kako znam.. baterija je prosjecna tako da.. nisam siguran jeli toliko slaba

    bagovitost ima na starijim verzijama sw.. i ja sam se raspitivao oko toga i samo mi je receno da uradim update i da je sve ok tako da.. trebao bi i ti to uraditi ne vezano koju verziju sw imao
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    ako te interesuje telefon,da ti dam broj od covjeka pa vidi sa njim,jer ja nisam kupio,radi cijene...
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    ma to sam nesto i kontao.. uzeo bi ga ako je tako i za 330 ..samo sam okinuo malo finansija pa nadam se da cu za dan-dva nadoknaditi koliko mi fali (jebiga, praznici).. u glavnom javim ti poslije Nove za jedno 3-4 dana.. nadam se da me moze cekati toliko.. a ako se ne javim onda neka me ne ceka

    hvala u svakom slucaju 8)
     
  8. Raptor

    Raptor Aktivista

    Koristim N80 jedno pola godine. Nikakvih znacajnih problema nisam imao. Jedino nekad kad ukidam poziv traje nekoliko sekundi da se vrati u normalu. Nije cesto, ali eto par puta sedmicno. Telefon prilicno trosi bateriju. 3, max 4 dana. WLAN mozda 1h/1.5h.
    Slide je dobro rijesen. Nista se "jos" ne klima ili sl. Medjutim cuvam telefone, kod drugih moze biti bas suprotno. Neki se korisnici zale na zvucnik. Meni do sada nije pravio problem.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    hmm ako je tebi trajanje 3-4 dana kratko.. koliko je normalno 7-8 dana..

    salim se.. meni je to opet proprilicno solidno i relativno prosjecno trajanje baterije tako da ja tu ne vidim mane
     
  10. Raptor

    Raptor Aktivista

    Nije kriza, al et. 3,4 dana bez preteznog slikanja, surfanja, muzike, clipova i sl.