misteriozno nestajanje prostora na c-u ..

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pepe_le_pew, Dec 31, 2007.

  1. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    kad napravim desni klik->properties na cetiri foldera na c-u (mso cache, koji je hidden, i windows, program files i documents and settings) pokazuje 5.64 GB ..

    kad napravim desni klik na c, 10.7 GB used space ... pretpostavimo da radi hibernacije ode giga na trenutno koristeni ram ... sta je sa prostorom i ko/sta ga jede? ... btw ocistio sam recycle bin...

    inace tek instaliran sistem i programi potrebni .. prije oko 7 dana ..
     
  2. shock

    shock Aktivista

    System restore uzima mnogo kad napravi checkpoint (doduše ne znam da li ih sakrije), pa nakupi se i štogod temporary fajlova, sve se to da očistiti, uzmi recimo Ccleaner, a i za system restore imaš opciju da obrišeš sve osim zadnjeg checkpointa.
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    i "page file" uzme gigabajt, dva, zavisi koliko namjestis
     
  4. pepe_le_pew

    pepe_le_pew Novi član

    da, zaboravio sam na to dvoje ..system restore sakrije svoj folder ..ima caka da se ucini vidljivim al mrsko mi razit ..
    ugl dobro da znam... hvala
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    tool/folder options/view/ dole ispod drugog foldera pod imenom: hidden files and folders klikni na show hidden files and folders

    i bit ce ti prikazani svi "skriveni" fajlovi i folderi,..
     
  6. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Takodje i sys file za hibernaciju uzme kolko imas RAMa, iskljuci i tu opciju ako ti treba diska. :mrgreen:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    page file fiksiras na 500-1000MB, system restore na off, hibernacija na off i uzivaj :D

    Usput pomocu Ccleanera ocistis gamad i milina.