Motorola v3 lock code

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dino73n, Jan 18, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Brat mi je dobio polovnu motorolu v3 i kad pokusamo da unesemo novi broj u imenik sim kartice i ili u memoriju telefona izbacuje "input lock code" a taj kod je nama narvano nepoznat a ni bivsi vlasnik ga ne zna.Pokusao sam sa "0000" i nece.Druge kodove nisam ni pokusavao da se nesto ne zakljuca potpuno.Zna li neko neku caku da se to otkrije?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Probaj 1234. Ako ne bude, bojim se da ti je zamjena firmwarea jedini izbor.
     
  3. Sale

    Sale Aktivista

    a i 2,5,8,0 je takodjer često koristena sifra, pa pokusaj ipak
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    da se malo nadovezem sa slicnim pitanjem...
    PIN i PUK brojevi nepoznati, koje je rjesenje?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Posta. Sluzbeni zahtjev. Naravno moras priloziti certifikat ako se radi o ultri.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Vraćanje mobitela osobi od koje je ukraden. :mrgreen:
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pokusaj nesto od ovog
    http://www.worldunlock.com
    ili
    http://www.motorola-unlock-code.com
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    selvin,
    to se placa. Barem ovaj drugi. Prvi ne radi. I radi se o skidanju s mreze.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probao sam sve od navedenih prijedloga ali bit ce da je jedino rijesenje novi FW! Opet hvala za pomoc!
     
  10. PROOF

    PROOF Aktivista

    Da se i ja nadovezem! :D Dobio sam Samsung z240 i valjda je kodiran tj zakljucan je za neku mrezu! Posto je na nasem jeziku mob sigurno je od susjedni nam drzava neka mreza! I sad mi se pocela pojavljivati poruka: " Phone Freeze SIM kartica nije dostupna Obratite se vasem operateru"! Sta mu ovo znaci?? Moze li ovo biti problem dekodiranja ili ima jos nesta?
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da ti ja nesto reknem,obrati se ti prvom mobitel majstoru da ti ubaci novi firmware i to popravlja sve probleme!
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hvala ti stari,ipak sam uspio da rijesim problem uz pomoc motorola unlock programa na koji si me uputio! V3 je otkljucan!
     
  13. woland

    woland Aktivista

    da se i ja nadovezem na ovu pricu: imam nokiu 3650 i valjda sam nekad davno ukucala neki "lock code"...elem, ja se sad vise ne sjecam sta je u pitanju, tako da nekim opcijama telefona ne mogu pristupiti, npr. preusmjerenje poziva, brisanje zapisa o trajanju poziva i sl. ono, nije nista strasno, zivim vec duze vremena i bez tih opcija, ali ipak da pitam da neko nema kakvu ideju kako da sredim taj "lock code" ili trebam nositi na dekoridarenje kod majstora? hvala :wink:
     
  14. pac

    pac Komšija

  15. marko1199

    marko1199 Guest

    Ja bih volio ako bi mi neko imao pomoci oko n95 obicne..
    Kad sam kupio telefon,zamijenio sam normalni lock code(12345) i stavio svoju sifru i stavio da mi se nakon 1 min zakljuca telefon.
    Ali posle kad mi se zakljucao nisam mogao uci u njega jer nije htio da mi prihvati moju sifru..


    Sta mogu uciniti????
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaj ugasit telefon, drzat zelenu slusalicu, * i 3.. cuvaj dok se telefon ne upali i dok ne podje restart. Ako to ne pomogne nosi u servis da ti ga flesuju...