Intel 82801DB ICH4 problem pomozite !

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by maljugas, Feb 11, 2008.

  1. maljugas

    maljugas Novi član

    Imam navedenu zvucnu kartu u kompu koliko sam primjetio(pomoću boot cd linux). Ne mogu da nađem potrebne drajvere. Skinem neke SP28818.exe i počne da instalira ali u pola izbaci error Driver not found, reboot computer and start againg setup! (pa normalno da nema drajvera jer ga pokušavam instalirati)


    Kako da to odradim? Na Black editionu nisam imao potrebe za drajverima.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Taj driver što si pokušao instalirati nije driver od te zvučne. Pogledaj na IBM-ovom sajtu.
     
  3. maljugas

    maljugas Novi član

    Zašto misliš na IBM? Mašina je Fujitsu Siemens...
     
  4. GW

    GW Moderator

    Pa tu imaš te drivere. Samo ih trebaš naći. Skidaj sve redom i probavaj. Peace.
     
  5. maljugas

    maljugas Novi član


    E druže tamo nema ništa u vezi ove kartice!
     
  6. maljugas

    maljugas Novi član

    Ima li neko da bi mi htjeo pomoći ?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Druže, sve sam ti rekao. Ako ne znaš sam uraditi, onda plati nekoga da to uradi za tebe.
     
  8. maljugas

    maljugas Novi član


    hehe znam ja to raditi samo nemam drajver. A ti mi nisi reko gdje ima, ustvari ne mogu reći pokušao si mi pomoći, ali si mi dao pogrešnu lokaciju. IBM-tamo nema. Ako nisam upravu postavi link sa IBM-ove stranice sa drajverom pa ću ti čestitati!
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  10. GW

    GW Moderator

  11. maljugas

    maljugas Novi član

    hvala ljudi ... a stvar je što ipak nema na IBM :D
     
  12. maljugas

    maljugas Novi član

    S ovim pada sistem poslije instalacije. E nemoj sad onaj ofucani odg. ne znaš da instaliraš. Toliko sam drajvera instalirao do sada ... ali eto sad i nisam sam instalirao !
     
  13. maljugas

    maljugas Novi član


    Ovdje sam sve pretražio, ali nisam našao ono što mi treba!
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    E onda plati nekome da ti to sredi -.-
     
  15. maljugas

    maljugas Novi član

    Neću što bi plaćo kad mogu i sam !
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ocito ne mozes sam. Davis nas da ti to nadjemo.
     
  17. maljugas

    maljugas Novi član

    Ja sam samo zamolio. Ako vas to davi onda ja se izvinjavam. Očito nisam shvatio da je forum mjesto gdje se samo zezaju oni koji znaju a gdje se novi članovi ignorišu ili napadaju ako im nešto treba ...
     
  18. maljugas

    maljugas Novi član

    I evo samo da vam kažem ... instalirao sam drajver koji sam na kraju sam našao.


    A ovo što ste vi postavljali samo mi je oborilo sistem.


    Ali eto ipak smo zemljaci razumijem ja naš mentalite :D ajd u zdravlje možda ste vi i imali namjeru pomoći !
     
  19. Looney

    Looney Komšija

    Fino ;)

    Nebi bilo loše da postaviš link na driver da se sljedeći koji bude tražio ne pegla ;)
     
  20. maljugas

    maljugas Novi član