onMouseOver problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pac, Feb 27, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Problem je u tome sto mi nemoze ovaj fazon nikako da mi proradi, znaci imam dvije slike i kad mi se mis priblizi slici pojavi se druga! Probao sam razne tutoriale ali nece pa nece, ako neko zna objasniti kako ovaj onMouseOver uraditi bio bi mu stvarno zahvalan!

    Radim u Adobe Dreamweaver CS3 ako je to neka pomoc!
     
  2. Zombie

    Zombie Aktivista

    Je li mislis na Rollover Image? U Dreamweaver 8 je ovako: Imas ikonu na vrhu Images i pored nje strjelicu za padajuci meni, tu odaberes RolloverImage, i otovri se novi prozor, u polju original image stavis putanju slike koja ce da stoji prije nego se mis priblizi slici, u drugom polju Rollover image, ubaci drugu sliku, koja ce se pojavit kad se mis priblizi objektu. To ovako izgleda:
    [​IMG]
     
  3. pac

    pac Komšija

    Jeste drug hvala ti trazim vec dva sata po netu nikako da skontam, jos jedanput ti hvala izvukao si me!
     
  4. shock

    shock Aktivista

    Ja sam to riješio koristeći malu javascript skriptu koju sam našao na internetu.
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    A teško ti je postati tu malu javascript skriptu ?
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To je najlakse preko CSS-a rijesiti...
     
  7. shock

    shock Aktivista

    Mah, vidio sam da je čovjek prije mog posta dobio rješenje, pa sam samo napisao kao napomenu da se može i tako riješiti.

    Koristio sam ovaj generator:http://javascript.internet.com/generators/preload-images.html

    Treba napraviti dva dugmeta, jedno "normalno" i drugo za stanje kad je miš preko. Ukucati imena fajlova dugmadi i link, dolje dobijamo skriptu i upute za korištenje.