pomoc oko kupovine laptopa

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by satro, Feb 28, 2008.

  1. satro

    satro Guest

    htio bih da kupim laptop i poslije odredjenog vremena nasao sam jedan koji mi odgovara po cijeni i u vecini po komponentama....htio bih da mi neko kaze da li je to dobar izbor..ili ne..


    http://imtec.ba/index.php?detid=0000000 ... 01&brstr=1

    ovo je link na kome se moze pogledati ponudjeni laptop...
    hvala unaprijed svima..!!
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Za šta će ti uglavnom služiti laptop ?
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    prije bi uzeo acer-a
     
  4. shock

    shock Aktivista

    Savjetovao bih ti da uopšte ne uzimaš MSI laptop, na jako su lošem glasu što se tiče kvalitete izrade. Pošto vidim da si spreman dati dosta para, za taj se iznos može puno bolje kupiti, ali prije svega trebaš malo razmisliti šta ti zapravo treba, koliko ćeš ga prenositi, da ne bacaš pare. Napiši, pa ćemo nešto naći, a mogao bi i ovaj tekst pročitati:

    http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=52798
     
  5. satro

    satro Guest

    kao sto sam ti poslao PM....
    htio bih da kupim laptop znaci do nekih 2000KM ne vise...koji bih regularno mogao koristiti na fakultetu....ali da i s vremena na vrijeme se izigram na njemu..jer moj desktop PC je star ko grcka...
    volio bih da mi pomognete da napravim pravi izbor....
    hvala puno!!
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Neka toshiba A200 sa 2600 mobile grafom ce biti za tebe ko stvorena.... uzmi neku sa 2g garancije
     
  7. shock

    shock Aktivista

    Poslao sam i na PM, ali evo i ovdje.

    Ovaj MSI što si odabrao po konfiguraciji može da zadovolji potrebe, čak i da se malo poigraš, tako da možeš tražiti sličnu konfiguraciju, samo drugog proizvođača (Dell, Lenovo, HP, Acer, Toshiba...). Probaj u firmi Disti pronaći Dell laptop sličnih karakteristika (mislim da će moći upasti neki Inspiron, Latitude je puno kvalitetniji ali skuplji). Lijepo je što ćeš kod njih moći dokupiti garanciju do 3 god što je jako bitno. Od grafičkih može još i HD2400 ili još dvije bolje Nvidia 8600M ili HD2600. Od Intel integrisanih grafika bježi, nisu ni za kakvu igru. Ostalo je ok.

    Evo interesantan Acer taman za tebe:

    Acer Aspire 5520G-502G25Mi
    CPU AMD Turion™ 64 2X TL60 2.0Ghz
    Display 15.4"WXGA CrystalBrite
    VGA NVIDIA® GeForce® 8400M G 512M-GD2
    RAM 2GB DDR II 667MHz ( 2x1GB )
    HDD 250GB 5.4K SATA
    DVD RW, Card reader 5 in 1-Build in, Wireless LAN
    Battery 6 CELL2.0, Camera 0.3M DV,
    Microsoft® Windows® Vista™ Home Premium

    2092KM u Printex-u, za keš vjerovatno jeftinije, iako je poskup, bio je sličan skoro u Imtecu oko 1800. Mislim da se i u Printexu može dokupiti garancija, ali je skupo.
     
  8. GV

    GV Komšija

    Gledajući neke testove u Bug-u, čini mi se da bi se isplatilo otići u HR, odputuješ, kupiš, uz povrat PDV opet jeftinije nego ovdje
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Racunaj da HP pavilion, neke dell modele, medione, msi nemas dje servisirat u bih
     
  10. Am1g0

    Am1g0 Novi član

    ja bih prije Acer jer mi je buraz imo i HP i Dell i Asus i svaki zamjeno !!!

    respect Stihoklepac ovo nije protiv tvog savjeta da se neuvrjedis !

    pozzz :smt006
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Vjerovatno je prvi koji je to uradio.
     
  12. iPod

    iPod Novi član

    Ja sam u Decembru prosle godine, kupio Lenovo 3000 N200 , C2D T7700 2.2 , 2 GB RAM-a, 160 GB HDD, Kamera, Wlan, Bluetooth, Fwire, USB, CardReader itd itd... Jedina stvar koja mi se ne svidja je Graficka, ali ona mi uopste nije ni bitna. Siguran sam da ima ljudi koji ne vole IBM-ov izgled, ali sto se tice kvaliteta prezadovoljan sam, iako se radi o 6 celijskoj bateriji, bez problema ide i do 3.5-4 sata wlan ukljucen gdje god da sam vani :). Uzgred, nisam ga uzimao za igranje, vec za posao, a najbitnije ti je kod toga kad uzimas da uzimas za sta ti treba :). Ja sam svoj platio oko 2800 KM, ali imam tu extended warranty na 3 godine.