kupovina telefona - savjeti i misljenja

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ---, Mar 23, 2008.

  1. ---

    --- Aktivista

    planiram zamijeniti svoj 6630 necim novijim, a kao prvi izbor mi se namece N73 jer po karakteristikama posjeduje otprilike sve sto mi treba: symbian je, ima velik i kvalitetan display, dobar zvuk, FM radio (dobio sam preporuke i za 6120c ali mi se display kod njega cini isuvise malen - manji je od onoga na 6630).
    medjutim, citajuci razne forume, recenzije, procitao sam neke stvari koje mi se bas i ne svidjaju. najvise primjedbi ide na racun brzine rada, zatim na stabilnost softvera kao i na kvalitet izrade. pretpostavljam da na forumu ima raje koja koristi ovaj telefon, pa bih volio da mi odgovore na par pitanja:
    - da li je telefon zaista tako spor (idealno bi bilo kada bi mi neko mogao usporediti njegovu brzinu sa 6630)
    - da li je istina da je izrada nekvalitetna (klimav dzojstik, maska, poklopac kamere)
    - da li se cesto desava da se telefon sam restartuje, "zaledi" i sl.
    - da li je tacno da cesto izbacuje poruku da je radna memorija puna (mozda problemi sa memory leakom?)?

    sve ostale sugestije su takodje dobrodosle.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mogu ti potvrditi dvije stvari dok sam ga koristio - dzojstik jeste los (nije kao 6600 doduse), i zaista se restartuje i ledi. za jedno vece se triput "srusio". nemam primjedbi na brzinu, brzi je od 6630.
     
  3. PROOF

    PROOF Aktivista

    A NEO kakvo ti je misljenje o N82 mobitelu ako si se susretao sa njim! Imam K850 i kontam da uzmem nokiu, savjet? :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    s tim se modelom nisam nazalost susretao, ali bih mirne duse zamjenio K850 za njega.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni N73 nema problema sa blokiranjem, samo me nervira sto se poklopac malo olabavio pa skirpuca malo pri dnu. inace jedine dvije mane telefonu su mi sto je maaa spor (meni je bila brza 6630) i sto nema WiFi..


    a ako Bog da moj sljedeci mobas je N82 jer je po svemu sudeci bas kompletan telefon.