BSEL mod da ili ne???

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dino73n, Mar 7, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    http://www.techspot.com/gallery/showpho ... user/25139

    Evo pronasao sam na netu ovaj trik za prevariti plocu i umjesto proca od 800fsb dobijemo 1066fsb znaci sa 2.0ghz na 2.66ghz bez overclockinga. e koliko je to pametno uraditi i da li je neko od nase raje ovdje to probao???
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    vrlo vjerovatno radi, pametno nije.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Malo je rizično jer lako možeš uništiti procesor. Spoje li se 2 pogrešna pina može doći do pretvaranja procesora u skup privjesak. Isplati se jedino ako ti ploča ne podržava overclocking.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije pametno, lijepe su sanse da nece radit ili da neces nac tekuci bakar, a sve i da uspije, tu razliku u taktu neces osjetit.

    EDIT: sad kontam da smo krenuli u krivom smjeru, jer bi bilo super da ga spali, bas bi mi godio jedan C2D kao privjesak. :D Evo ja dajem 15KM ako ga spalis. :D
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Kani se gluposti,jedino ako hoćeš da imaš privjesak na 1066fsb i 2.66ghz.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    malo mi 15,ko daje 16 i momak ovo bi trebalo u oglase :D

    EDIT:Narvno da se zezamo,znaci nije pametno i to je to,ploca mi zasad daje stabilnih 2.5ghz sto i nije tako lose,nema pregrijavanja i zadovoljan sam.
     
  7. Sale

    Sale Aktivista

    Ma to cemo mi ReNNo-u odnjet da nam to spoji i radit ce bez frke :smt003 :lol: :lol:
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma da :D

    Mislim da je ovo bezveze raditi....
    Isto to mozes postici dizanjem FSB-a.
     
  9. war rat

    war rat Novi član

    kolko ja skontah ovo je jedini nacin da se clocka CPU ako imas brand-name PC ili intel plocu (koji uglavnom nemaju nikakve oc opcije u BIOS-u). evo joss jedan dobar link http://www.overclockers.com/articles1527/
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Htio sam jednom ovo raditi, ali nigdje nisam uspio naći olovku potrebnu za to, a i drago mi je da nisam, mogao sam šta zeznuti :p
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dok uzmes olovku i FSB800 procesor ... za te pare mozes komotno kupiti FSB1066 procesor :smt003
    To se jedino isplati grupno kupovati..... daš ti i još 10 ljudi i ne osjetiš a svima bude :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nee. To se da odraditi sa alu folijom i malo super ljepka :). A moze i sa zadnje strane ploce gdje izlaze pinovi iz socketa, pa ko ima mirnu ruku, dobru lemilicu i dobar vid eto rjesenja. Ja sam radio volt mod na taj nacin. Znaci malo kreativnosti treba unjeti i hladne glave raditi takve stvari. Pozeljno bi bilo imati i unimjer i barem malo znanja o elektronici! :smt001