Placam usluge rendanja scena - nista ne radi, a zaradi :)

Discussion in 'Računari i komponente' started by Vedo, Mar 21, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Dakle, potrebno mi je par racunara sa kakavim Core2Duo ili jos bolje sa Q6600 procom i minimum 3 GB rama, placam 15 KM 24 h rendanja. sto znaci, ja vam instaliram 3D max, ubacim scenu, kliknem F9 i dodem sutra u isto doba a vama ostavim 15 KM. Sve sto vi trebate uraditi je ostaviti PC da renda 24h. Moram napomenuti da se PC onda ne smije koristiti ni u kakve druge svrhe (zika, net i sl.). Molim sve zainteresovane da se jave na PM, moguca dugorocna saradnja :)
     
  2. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Ko, ako ce ici i neka lagana obuka uz to, mozda to zavrsimo i bez novaca :)
    Moguca dugorocna saradnja :)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Rado, ali ja stvarno nemam vremena. Ako imas kakav DC ili Quad sa bar 3GB meme javni se na PM. :smt006
     
  4. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Jbg, pare mi nisu prioritet. Ako ima neko ko bi pristao na neku kratku obuku u zamjenu za rendanje (E6600, 4gb) ili cak i neko placanje, tu sam :)
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    vrijedi li jos ovo :D
    moze li 2 gige rama :shock: ili donesi jednu gigu ako imas viska :p
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Vrijedi, ne moze 2 GB, cak 3 GB mislim da bi bilo premalo jer scena zauzme oko 2.7 GB rama + Win + sam 3ds max. Znaci 4GB bi bilo minimum (jer nisam siguran da bi moglo sa 3GB) i VEOMA pozeljno da je 64bit OS instaliran.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    drugacije i ne moze 4 gige rama :mrgreen:
    a nista onda... da imam bilo kakve koristi uzeo bih jos 2 gige ali posto nemam, neki drugi put...
    :smt006
     
  8. Emx

    Emx Aktivista

    Moze li Q6600 i 4 GB RAMa, koji je OS potreban?
     
  9. samomafia

    samomafia Novi član

    imam ja q6600 , 3gb rama :D... ak te ostala konfa zanima javi, a za os lahko cemo sta god treba instalirati cemo :D xD
    (iako imam 3gb rama mozda nabavim jos jednu :D)
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze ljudi, Q6600 itekako. Dajte brojeve na PM :smt006
    Pozeljno je imati Vistu 64bit instaliranu jer se na njoj oko 20% brze renda neg na XPu.