Total off topic ali mozda neko pomogne

Discussion in 'Računari i komponente' started by russ-co, Apr 20, 2008.

  1. russ-co

    russ-co Komšija

    ne radi se o PC i sl, ali treba preporuka ako je neko radi u zadnje vrijeme i sl

    dakle ako neko ima preporuciti firmu/privatnika koji se bavi proizvodnjom i
    ugradnjom prozora (drvo) ali po mogucnosti sa vanjskim roletnama.
    nadam se da je neko imao iskustva u posljednje vrijeme, sve sto nadjem
    ugradjuju posebno jedno ili drugo, ili je cijena ekvivalent izgradnji manje vikendice :)
     
  2. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Selecta Zenica
    Dijamant Sarajevo
    Velux
     
  3. russ-co

    russ-co Komšija

    jel iz iskstva pricas ili znas za njih, ima ih mali milion u oglasima, ali pogledat cu i ova tri..hvala svakako..
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Koliko ja znam selecta radi samo pvc.
     
  5. Amash

    Amash Aktivista

    Ans-Drive, vjerovatno najbolja stolarija u BiH.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Jasta je.
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Ne znam da kod nas ima stolarija da valja.Svi fušere,zato je pvc zakon :mrgreen:
     
  8. war rat

    war rat Novi član

    kontinental (kiseljak)
     
  9. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Selecta radi sve.

    Firma Albera je isto jaka, radi mi u stanu staklene portale. Radili su bosmal, tursku ambasadu i sl. Ugl. jaka firma.
     
  10. pac

    pac Komšija

    Salamander iz iskustva ti znam da su dobri jer od njih sam uzeo svoje prozore, a sto se tice cijene imas aluplast iz zivinica oni su ti najpovoljniji i imas i dostavu u sa, ako ti treba broj javi!
     
  11. ming

    ming Veteran foruma


    [​IMG]

    Ocito nisi bio u dodiru sa alu stolarijom.
     
  12. russ-co

    russ-co Komšija

    hvala svima, vidim da vecina pominje ALU i PVC, ljudi meni treba drvena stolarija, sa ostalim imam samo losa iskustva...
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Stolarija i moze biti samo drvena. (vec spomenuti kontinental bi trebao biti ok)
    PVC i Alu = bravarija :)
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    i pazi se tih vanjskih roletni , losa iskustva mala kisa i belaj . sa vremenom mozes predpostaviti sta je bilo , kad budes radio nadji jako dobrog strucnjaka nadgleda kako papci rade . ja sam se odrekao toga zaluzine plus trake i et mi roletni :lol:
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    On hoce onaj fazon kao grilje na vikendicama ili kucama na moru, PVC je los jer se vremenom plastika rasklima, pogotovo spojevi metalni nosaci sa plastikom. Druga stvar kod nas su temperaturne razlike ogromne, od -15 do 30°c tako da plastika ne dolazi u obzir. Alu zakon, kada zatvoris prozor isto kao u bunkeru, ne cuje se jalija sto igra lopte ispod. Drvo je ok ako ces naci dobrog majstora, naravno dobra stolarija ce izaci dosta skuplje od alu prozora, dok se alu ne treba odrzavati. Znaci nema farbanja, nema da ne dihtuje vremenom i ta sranja.
     
  16. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    @Coldfire
    Ma nije tacno da je problem sa roletnama, kod mene u drugom stanu su vanjske roletne na elektro motor, tako isto ce mi biti i u sadasnjem stanu, nema nikakvih problema s tim.