Problem sa dizanjem systema (Cudan problem)

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by iPlay, Apr 21, 2008.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Pozdrav narode,

    Imao sam Vistu na racunaru i zelim da vratim XP.
    Stavim WinXP CD, pocne da cita files potrebne za set up, zavrsi i kad treba da pokrene set up onda mi kao blicne slika (isto kao hoce da se restart) i stane... prvo sam mislio da je do Viste nesta... ubacim Vista DVD formatiram disk iz setupa full, restartam i opet isto... :S

    Ucita sve kako treba file, ali nikako nece da udje u set up... sa Vistom sve radi... :S
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    drugi medij neki da probaš?
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Imam na 2 CDa WinXP, ista stvar kod obadva... :S
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    To se pali neka hardver komponenta, povadi sve stvari koje su nepotrebne za instalaciju i probaj. Naravno novi kablovi and stuff novi.
     
  5. iPlay

    iPlay Komšija

    U zadnje vrijeme sam samo plocu zamjenio, ostalo od komponenti je sve isto...
     
  6. BAKI

    BAKI Novi član

    Ako si probao npr. sa XP prof. uzmi Home :)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    jesi ti stavljao gore kakav sata/ide driver prilikom instalacija xp-a?
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Nisam, ata su mi diskovi...
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ima abit veselje i sa ide diskovima/optikom... ne sjećam se da li je ab9 ili neka druga, pa pogledaj malo oko toga.
     
  10. iPlay

    iPlay Komšija

    Probat cu flashati Bios vidim ima update gdje medju ostalom spominje: "- Fixed the issue that the serial port and parallel port may not work."

    Mozda je do toga....

    Hvala na pomoci.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    np... javi šta je da i drugi znaju u eventualnim problemima.
     
  12. iPlay

    iPlay Komšija

    jos nista nisam uspio... :(
     
  13. iPlay

    iPlay Komšija

    Sinoc sam 5 sata pokusavao da installiram XP, pokusavao sve moguce sto se moze pokusati, cak sam installirao Win2k Professional (iznenadilo me kad sam vidio da je pokrenuo setup) i preko njega pokusao update na XP uraditi, ali bezuspjesno, isti problem.

    OS koje mogu instalirati su Win2k i Vista, dok kod Win2003 i XP nema sanse da pokrene setup. Iskljucivao sam diskove, premjestao Ram, u biosu pogasio sve OnBoard funkcije, brisao particije i formirao nove preko FDISK-a ali nista... nasao sam par ljudi sa slicnim problemom, probao sam njihove upute, ali nece da pokrene prokltni Setup. :evil:

    http://forums.dealnews.com/read.php?5,2531283

    Flashanje BIOSa nisam uspio uraditi, najvjerovatnije je zbog toga sto sam pokretao emulirani CMS sa Vista DVD-a (setup) i javlja gresku: "Is not supported with Win98, Win2K, XP, Vista." <--- :?

    :(
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    čekaj jel na instalacijskom cd-u od mbo imaš ikakav driver za kontroler? si probao ga dić preko f6?
     
  15. iPlay

    iPlay Komšija

    ... nisam?! :!: :? Pobam pa javim

    EDIT:
    ATA su mi diskovi
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma nije bitno što su ide, slušaj šta tipkam :D
     
  17. iPlay

    iPlay Komšija

    nista ljudu, vratio sam Vistu... :?
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    e jebga.
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

    U subotu smo se ReplicA i ja mucili 5h... odustali smo... jbg
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Izgleda da imas 2 identicna "losa primjerka" winxp-a. Probaj posuditi od nekog.