Radeon 9200 problemi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by tranqiller, May 27, 2008.

  1. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Pozdrav,imam sljedeci problem:napravio sam cistu instalaciju windowsa xp,sa sp3,ali imam problema sa radom graficke.Radi se o grafickoj Radeon 9200 SE.Instalirao sam drajvere,ali slika titra i slova su necitka za citanje.Ova stanja variraju i nekad je slika bolja,nekad gora.O cemu se moze radit,posto je na prosloj instalaciji sve radilo normalno?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jel' podesena frekvencija osvjezavanja monitora? Probaj razlicite drivere.

    PS
    Popravi lokaciju u profilu.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ako imaš non-final verziju SP3, takvi problemi su mogući. Probaj staviti final.
     
  4. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Radi se o final verziji SP3-a,a jedino ove drajvere mogu instalirat jer nema novijih.Inace refresh rate je postavljen na default 60Hz.Takodjer,ponekad se pojavi samo crni ekran,ali se brzo vrati slika.Rezolucija je trenutno na 1440x900 px,ako je smanjim,slika je skroz u qurcu,odleti na lijevu stranu i sve je izobliceno.
     
  5. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Stavio sam refresh rate na 75Hz i izgleda da sam otklonio probleme,jest da mi je jos slika malo mutna.Inace,u BIOS-u isto titra slika.
     
  6. GW

    GW Moderator

    CRT monitor?
    85 herca i manja rezolucija.
    U biosu će uvijek titrati.
     
  7. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Monitor je LCD,LG.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jaoooo :D

    Refresh stavi 60Hz i ni herc vise. Ono sto mi nije jasno, otkud da ti titra slika u biosu? Monitor tada radi na 60Hz, sto je za LCD radna frekvencija.

    Sasvim je logicno da ce ti slika biti losa kad smanjis rezoluciju, vozi iskljucivo nativnu, kod LCD-a je to ujedno i maksimalna.
     
  9. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Ne znam,evo trenutno je na native rezoluciji 1440x900,na 60Hz refreshu i slika titra katastofalno.Moze li biti do monitora?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako je spojen monitor? Analogno ili digitalno? Provjeri i kabal te da li je dobro spojen. Nazalost, moguce je i da je monitor otisao u vjecna lovista.
     
  11. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Analogno,provjerio sam vec kabal,kolko se meni cini u redu je.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moguce je i da je do graficke.

    Koji si Windows imao prije ovog SP3, je li tada radilo?
     
  13. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Imao Windows XP,SP2.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pitanje je bilo je li radilo?

    Moram cijedit iz tebe informacije. :lol:
     
  15. tranqiller

    tranqiller Novi član

    Sorry,pravo sam iznerviran,pa vise ni ne citam kako treba :) .Jest radilo je sve kako treba,pise u prvom postu.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Format i nazad na XP SP2. ;)
     
  17. wikaso

    wikaso Guest

    u mene je ta grafička...
    da li se isplati skidat drivere

    i da li će mi radit call 4
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    nece ti radit CoD4. mislim da su zadnji driveri koji podrzavaju tu seriju 6.12.
     
  19. knockknock

    knockknock Novi član

    fino radeon 9200SE i u kantu za smece, nikakve koristi od nje, staro je to 5 godina
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedno od osnovnih pravila je da ne dizes stare teme, pogotovo ne zbog gluposti. Imas opomenu.