internet - pucanje konekcije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by emchooo, Jun 6, 2008.

  1. emchooo

    emchooo Novi član

    Pozdrav svima

    Problem je sljedeci... prije su mi internet i telefon bili spojeni u jednoj telefonskoj uticnici, preko splitera razdvojeni i sve je radilo odlicno neke 3 godine :)
    Sada kako sam prebacio racunar na drugo mjesto u kuci, telefon je ostao spojen na staru telefonsku uticnicu a ADSL sam spojio na drugu uticnicu ovdje u sobi. Naizgled sve radi ali kada neko nazove na kucni telefon, i kada se javim nakon jedno 1min razgovora lampica na modemu "@" se ugasi, par puta treperi i onda se upali i tako sve dok razgovaram. Na racunaru ona ikona kod sata, ona kao dva monitora ona tu stoji i pise kao da je konektovan, kao da nije konekcija pukla i kada se lampica na modemu upali nastavim koristiti internet normalno.

    Eh sad, da li mogu ikako da nastimam da mi ne puca konekcija dok neko razgovara na telefonu koji je spojen na drugu uticnicu?

    Hvala.
     
  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Moras ici preko splittera u svakom slucaju, on ti dijeli frekvenciju u parici na podrucje za tel. i za ADSL. U tvom slucaju ti si spojio oba na istu liniju bez splittera i logisno je da se sudaraju dok telefoniras.
     
  3. emchooo

    emchooo Novi član

    Jel to znaci da tel i internet moraju biti spojeni na jednu telefonsku uticnicu?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Da, isti problem kod mene.
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    pa ako hoces na dvije onda ti bezbeli trebaju dva splittera
     
  6. emchooo

    emchooo Novi član

    Znaci sa dva splittera bi rijesio problem?

    Ako dobro kontam, gdje mi je telefon ustekam jedno u Line a telefon preko splittera u phone, a gdje mi je racunar jedno u Line a modem u ADSL modem i to bi kao trebalo pomoci?

    btw. posto je otprilike splitter?
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Vjerovatno

    Ne bi trebao biti skup ako ga uopste nadjes, meni je trebao prije jedno tri godine i nigdje ga ne nadjoh.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Takođe bi dobro bilo da poneseš neko malo internet kablo pa da isprobaš kako leži. Meni se u starog splittera trebalo kliještima vaditi kablo :lol:
     
  9. frischling

    frischling Novi član

    Tamo gdje ti je telefon treba ti splittter, a modem ukljuci u drugoj sobi normalno u uticnicu. Tako je kod mene i radi. Tako su mi ovi iz telekoma postavili.
     
  10. emchooo

    emchooo Novi član

    Eh to je to. Sad sve radi extra :D

    Hvala puno ;)