sempron il barton

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by USmarshal, Dec 21, 2004.

  1. USmarshal

    USmarshal Novi član

    Namjeravam uzet za manje para a izvuc vise hehe ko i vecina vjerovatno pa da pitam jel bolje uzet semprona 3100+ il bartona 2500+M. od kojeg se moze vise izvuc mislim na overclock....
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    barton 2500+ mobile (dobar za overclock)
     
  3. cochise

    cochise Aktivista

    pa uzmi athlona 64 2800+ tu je negdje cijenom odlicno se clocka,vise cache od semprona 3100+ koji je isto socket 754,isti mp 9x + AMD64
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ak nemaš bar za a64 2800+ onda definitvno 2500m koji se nemre previše sa sempronom uspoređivat (naravno kad se clocka).
     
  5. Sleeper

    Sleeper Komšija

  6. USmarshal

    USmarshal Novi član

    Heh neznam ovaj 3000+ 939 skuplji skoro joju a manje ide neg sempron 2.38 - 2.52 GHz. dali ide barton mobile preko 2.5 ?
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    sa extra hlađenjem, napajanjem, matičnom i ramom. ovak ciljaj na negdje 2.4-2.5, ovisno o tjednu proizvodnje.
     
  8. Sleeper

    Sleeper Komšija

    joj vise[​IMG]
    al haje evo isponove(a sve je ovo napisano po milon puta)
    Megahertci nisu pokazatelj perfomansi :!: da si uopste procitao clanak na linku to bi valjda i sam shvatio :!: posto nisi evo ti slika http://img.hexus.net/v2/overclocking/AMD3000W/D3.png
    plus http://www.amd.com/us-en/Processors/Pro ... 92,00.html
    gdje se vidi zasto je dobro uloziti stoju pride.
    ako uzmesh Semprona bacices pare(nisu moje pa mi sve isto).
    Barton je extra prockas samo sto Socket A nema buducnosti(moraces odma i maticnu promijeniti ako budes proc mijenjao)
    bilo kako bilo sretno.
    EDIT.Pentium 4 3.46GHz Extreme Edition dobije 180FPS u testu u kojem A64 oc-an na 2.4GHz dobije 200 fps(a koliko kosta EE)
     
  9. strawa

    strawa Aktivista

    pored mobilca 2500+ ne trebas ni razmisljat o sempronu (sto se tice performansi) a ako mozes izdvojit koju kintu vise onda definitivno a64
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

    dobar je Sempron,al ovaj najjeftiniji(2200Xp) a ovo sve skuplje se jednostavno ne isplati.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    kod nas je, kolko se meni čini, situacija sljedeća...

    2300+ čisti ~45€ i mislim da je odličan za te pare + klokeri sa malo para dođu na svoje, stave gore glacialtech i puf! - nema jačeg celerona :D

    2400+ boxani ~60€ za prosječnog usera nema bolje jer kuler dobro hladni, nije jako bučan, a u konačnici izađe para skoro ko čisti 2400+
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

    u nas ba 2200 za 103KM
    a 2500 za 150KM
    ja si uzeo 2200 i digao sabirnicu na 195 i dobio 2500 i meni dosta.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma kakav crni Sempron covjece to ustavri ko neki duron, Athlon XP je bolji jer ima 256 kb kesa vise. Definitivno Athlon XP-M, ja imam taj procesor, ABIT NF7 v2.0 kingmax DDR433 i radi mi kao sto dole pise na 243x10=2433 MHz super stabilno mada moze i puno vise jer imam samo 300W napojnu i bruku hladnjaka pa nemam struje. Trenuto hladim Volcanom 7+ i maximalno opterecenje 53 stepena. Ako imas para kupi taj Athlon 64, ako ne definitivno ovaj mobilni.
     
  14. Sleeper

    Sleeper Komšija

    nije to"ko neki duron" to Jeste Duron(njegov nasljednik preciznije).
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    hehehe
    ljudi a64
    integrisan mem kontroler
    NX zastita
    SSE2
    onih 64
    a da negovim dalje o iskoristivosti FP jedinice
    malo grijanje
    buducnost
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    e kad bi svi mislili ko mi bilo bi fino :mrgreen:
     
  17. Sleeper

    Sleeper Komšija

    sta fino Heaven on Earth!al nista od toga pa moramo vako[​IMG]
     
  18. USmarshal

    USmarshal Novi član

  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Mobile Barton...ako nemas para za nes vise (recimo ako nemas para za S754/939 maticnu) :)
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Uzmi Duron.