gainward 4200ti gs

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by fast, Dec 25, 2004.

  1. fast

    fast Novi član

    Imam problem s driverima poslije 53.30.
    Kada stavim bilo koje drivere poslije te verzije prijavi mi invalid float point i ne mogu igrat niti jednu igru ili pokrenut neki bench.
    Molim pomoć?
    Unaprijed hvala na odgovorima
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    nabolji drajveri za gf3/4 su ti 44.03, tako da ne očajavaj nego nađi na netu stariju verziju i zaboravi sve novije osim ako ne upadneš u neke probleme sa određenim igrama (do sad sa ni jednom nisam problema imao).
     
  3. Spider

    Spider Aktivista

    Ja koristim 45.24 i nije bilo problema dosad !!
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    stavi 44.03, najbolje performanse sigurno.
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Nemojte covjeka uljuljkivat u toplini mulja predrasude da su 44.03 najbolji driveri, jer nisu. Downclockaj graficku, mijenjaj drivere od cipseta, nadji neki dijagnosticki alat (more aida recimo) i vidi jel oni imaju nekog habera o tome sta bi moglo biti lose u ove crne dane :)
     
  6. fast

    fast Novi član

    Neke igre zahtjevaju novije drivere, kao Need for Speed Underground.....
    Zato pitam?
    Sve je u redu s grafičkom,prolazi sve testove i benchmarke bez problema.Samo svi noviji driveri ne rade.
    Nije bitno da li je clokana ili ne
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    @jeretik kolko sam ja testiro razlika između 44.03 i bilo kojeg drugog drivera je oko 1500 3dmarkova01 i jedno 10-15fps-a u jedi knightu (oko 100fps-a je bilo), tako da ne pričam bezveze.

    nfs u i u2 idu bez problema na mojoj grafi sa 44.03, ne znam kako bi ti mogao imat problema.
     
  8. fast

    fast Novi član

    Dobro,pogriješio sam za igre...
    Ali jel netko zna u čemu je frka oko toga.
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija


    Probaj pokrenuti DooM 3 sa tim driverima i vidjećeš šta će biti
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    znam šta će bit... 1024 igrivo sa bump mappingom ili 800x600 flawless... ak nisi vidio, ne lupetaj na pamet.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Dobro to radi ali meni je jednom se desilo da mi je od jedne slike nastale dvije.Hajd da su one dijelile monitor već je pola druge slike prolazilo kroz pola prve.Da vidite ljepote :roll:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    nije to drivera nego ti komp nije optimiziran i dešavaju su that kind of shits.
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa možel se optimizirat
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    naravno :D
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    kako :?:
     
  16. jeretik

    jeretik Komšija

    44.03 sadrze nedozvoljene optimizacije i zbog toga je bila afera...
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ma znam to, ali sve brže radi, tako da ne vidim razlog da ih ne korisitim. slika je, što se mene tiče, ista i sa 44.03 i sa najnovijim drajverima.

    @iskusni... čišćenjem kompa, defragmatacijom, podešavanjem stvari tipa virtualna mem, tuneup utilitiesom itd.
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    @system ja sam mislio tačnije na optimizacije unutar nv4_disp.inf fajla
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    kaj ćeš napravit u inf fajlu drajvera???

    ne fantaziraj... ak misliš da možeš bolje od nvidia-e onda super :D
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Definitivno 44.03, nema niti jedna igra problema sa njima i sa ovim driverima se postizu najbolje performanse i kvalitet definitivno. 3D Mark 2001SE 15 800 sa 44.03 a sa bilo kojom novijom verzijom jedva nekih 13 000 - 13 500 markova. Sto se tice NFSu 2 i ovih drivera, nema boljih za ovu igru. sa novijim driverima asfalt izgleda tako mutan za razliku od 9600 pro, ali sa 44.03 izgleda identicno i ako je kod mene PS 1.3 za razliku od PS2.0. Half life 2 video stress test imam 5 FPS-a vise nego sa novijim driverima kojih sam probao najmanje 10 verzija.