Konfiguracija od 1000 KM ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by veN, Oct 28, 2008.

  1. veN

    veN Aktivista

    Pozdrav svima
    treba mi velika pomoc. Citao sam vec ovu temu kupovina konfiguracije 1000/1500/2000 ali mislim da
    nisam nasao ono sto trazim (za konf od 1000 ne pishe graficka ?)

    uglavnom molio bih ako moze neko od upucenih da mi napise najbolju amd konfiguraciju do 1000 KM a da se izmedju ostalog nadju procesor, ploca, graficka karta, ram, hdd, zvucnici, monitor, mis, tastatura, kuciste, hladnjak, napojna. Molio bi i ime firme iz koje su komponente jer planiram kupovinu za koji dan.
    Nadam se da ne peglam previse :oops:
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. veN

    veN Aktivista

    super je to, al u genelecu. Ja bi radije neku firmu iz Sarajeva, da mogu otici u njihovu poslovnicu i sve to pokupiti. A i ne znam ima li razlike u cijenama ovih komponenti iz geneleca i u sarajevu
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ljudi dostavljaju komp na kucnu adresu za cenera

    To sam vec napisao tamo ali ne citas pazljivo!
     
  5. GV

    GV Komšija

    Imtec http://www.imtec.ba , otiđi i kupi. Gledaš li ti novine, u Avazu imaš pun k... njihovih reklama i u okviru tvog budžeta. Garancija na komp 2 god, na neke monitore 3, što se mene tiče topla preporuka.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Te konfe sto se prodaju vec sastavljene uvijek sadrze dosta losih komponenti koje se slabo prodaju pa oni sastavljaju konfiguracije od te lose robe da je se kutarisu
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Barem u Sa imas dobar izbor radnji...
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    klikni link od dine što ti je dao na samom pocetku, ima tu finih predloga za te pare,samo se mani ITc-a.... :wink:

    Idi pogledaj barico.net

    opet stoji preporuka,zovi nekog druga koji je maher za te stvari (u slučaju da imaš/ako ne ponudi nekom s foruma da ti pomogne, barem nacrt da ti da gdje šta kupit, i pocasti ga),
    zadajte se malo provjerite cijene i dio po dio, ne mora bit sve od jednog dilera!!!
     
  9. veN

    veN Aktivista

    nesto sam trazio i uspio sam ovo naci, svako misljenje/kritika dobrodoslo:

    ASUS M2N-XE AM2+ nVidia GeForce 6100/nForce 430 - sta ne valja kod ploce?
    AMD Athlon64 X2 5200+ BOX AM2 2700MHz, 512kb L2, HT2000 - 119 KM
    WD 320GB SATA2 HDD - 117 KM
    edit : ipak DDR2 2 GB DDR2-800 CL5 HyperX kit KINGSTON KHX6400D2K2/2G - 95 KM
    edit: nVidia 8800 GT 512mb - 200 KM

    tastatura,mis,zvucnici su manje vise nebitni
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Wrong way. Mozes ustediti 130KM ako uzmes 8800GT iz PCPlusa, a 8800GT i 9800GT su apsolutno identicne kartice (osim sto ta ECS ima Accelero hladnjak, ali ne mislim da ti je tisina prioritet). Memoriju bolje uzimati u formi 2x2GB. Ploca ne valja.
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    95KM za 2GB PC2-800 RAM? Ne kazem da je los, ali mislim da za te pare mozes dobiti vise memorije/brzine. Pogledaj OCZ memorije.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. pac

    pac Komšija