1. ming

    ming Veteran foruma

    sa rambus memorijom
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    rambus memorija šta je to :?:
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    neslavan intelov pokušaj uber ddr-a... ne toliko loš koliko skup.

    propalo uglavnom... guglaj malo ak te takve stvari zanimaju više.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jedino je RDRAM opstao u PS2. nova, zeznuta varijanta te memorije pod imenom XDR DRAM (frekvencije do 6.40Ghz) se ocekuje u PS3. do tada u PC svijetu Rambus vjerovatno nece nista izbacivati.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    6.40 GHz :eek: :eek: :eek:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    oko 100 GB /S
    i 1024 bitna sabirnica
    pa ti skontaj sad bandwidith
    jeben je taj PS3
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija


    No comment
     
  8. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    Ma koga briga za ukupni bandwidth, meni je najzanimljivije kakve feature ce arhitektura podrzavati da mogu pravit cool efekte :lol: . PS2 je bio cool za razvoj samo malo previse ogranicen (ko sve konzole). Dzaba ti bandwidth ako vertex procesor nemoze ni prismrdit tolikoj kolicini podataka.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    nVidia i Sony razvijaju Alat iliti API za razvoj na PS3 tako da ce programiranje efekata biti mnogo lakshe
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    na srecu bez DirectX-a :mrgreen:
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    majka svih API-ja je OpenGL (od kojih je microsoft licencirao pola tehnologija)
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

    imal sta da nije pod licencom tih idiota?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    OpenGL postoji od samog kraja osamdesetih tako da je zasluzno najbolji, naspram DX-a gdje zbog same konstrukcije API-ja niko ne moze izvuci maksimum iz hardvera na kojem radi pa makar se i ostatak koda pisao U Assembler-u.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    OpenGL je imao shadere pocetkom devedesetih a razvio ga je ILM '' industrial Light & Magic'' to je Lucasova firma a najbolji uradak smatra se Terminator 2 ili Star Wars-i
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    e sta su ti ljudi sve izmislili... primitivni kompjuter za obradu video zapisa (sredina '70), digitalnu miksetu, 200% bolju stop-motion animaciju i jos bruku stvari. svaka cast nema sta.
     
  16. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    OpenGL vs. DirectX je bilo goruce pitanje godinama. Ja sam bio goruci pristalica OGL-a jer je bio daleko nadmocniji nad tadasnjim dx-om (i sada sam pristalica ali ne vise toliko fanatican :mrgreen: ). Danas stvar je puno puno drugacija, jer je DX pravo dozrio i ko APi je postao puno intuitivniji i brzi. Takodje je nadmasio ogl na jednom polju a to je sinhronizacija cpu-gpu. Iako kod OGL-a postoje mnoge ekstenzije koje pomazu pri tome (jedna od prvih takvih je bila nvidijina var i fence ekstenzija) al njihov je setup vrlo komplikovan. Nema sumnje da je OpenGL majka svih grafickih API-ja, al directx je postao danas vrlo dobra zamjena. Samo da se jos rijese COM+ modela i sve ce biti super :D .

    SGI rulez !!!! :smt023
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Kako se meni čini danas samo id software radi engine pod opengl
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    imash i sirijus sema
    jeste domm3 koristi open gl i vidis kako je nadmocan nad ostalim izuzev Far Cry-a
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    Call of Duty,MOHAA sve je to bilo rađenu u opengl-u (quake 3 engine) i postale su sve najbolje igre (mada to nema veze sa igrivošću ali eto.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Momak popravljash se