7600GS ili X1650

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by PracTiX, Nov 30, 2008.

  1. PracTiX

    PracTiX Novi član

    Koja graficka od ove dvije je bolja (7600GS od nVidie ili X1650 od ATI-a)

    7600GS od ima 256MB GDDR2 RAM-a,radi na frekvenciji od 400MHz ,sve isto kao i X1650...
    Obe grafe koriste AGP 4X slot...Imaju pixel/vertex shader 3.0.

    Znaci sve je isto,osim cijene,7600GS kosta 150KM a X1650 80KM ...

    Eh sad vjecno pitance:nVidia ili ATI ... :smt006 :smt003
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    Gdje nadje bogati 7600gs za 150km :roll: , tu je to u pet deka, sto se tice performansi.
     
  3. PracTiX

    PracTiX Novi član

    nasao sam ja nju za 80KM ...
    ali kaze meni prijatelj hacker(al' malo sutra :D ) da je 150 nova....
    haj reko mozda i jeste...a znas li ti koliko to kosta nova :?:
    evo imam 120KM pa da izaberem izmedju ove dvije :smt001
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trebas bas provjeriti tu x1650,jer cini mi sa da su verzije sa 256mb imale ddr3 memoriju a sto se tice snage,ako je ati sa ddr3 onda su to bas skoro pa iste snage grafe.
    Negdje brza jedna a negdje druga.

    A opet sto se tice drivera kod tih mladjih ati AGP grafa to je zajebancija prava,ako ce na neku plocu sa VIA chipsetom moze lako doci do problema pa bi bolji izbor bio 7600GS.
     
  5. PracTiX

    PracTiX Novi član

    Sto se tice DDR-a 100% je DDR2 jer sam gledao kutiju u shopu...
    a nije mi VIA chipset ...
    hmmm i meni se nekako vise svidja 7600 jer svi kazu da je brza,a da je Ati samo
    SMINKERSKA grafa ...i da je spora.stvarni vise ne znam sta cu...heheh :smt001 :smt003
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imao X1650pro 512mb ddr2 i nije bila neka raketa od grafe al nije ni taraba,igrao sam na njoj COD4(medium detalji) MOH-Airborne max detalji,Crysis medium detalji i jos nekih igara ne sjecam se sad svega i sve to na rezi 1024/768
     
  7. PracTiX

    PracTiX Novi član

    hmmm...
    COD 4 medium...ali sam gledao recenzije i vidio da 7600GS COD4 puca na high i 1024/768 rezi...

    ali X1650 ima aktivni hladnjak tako da mislim da je bolja u tom vidu,dok 7600GS ima "velaki" pasivni na sebi...
    ma ode sutra neku od ove dvije na eci-peci-pec kupit' ...hehe :smt001
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    pa super je sto je pasivno hladjena, prisloni joj jedan 9cm ili 12 cm vent za kuciste, i temperature ce past za 20 -30 stepeni. A onda navali na clockanje :mrgreen:
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bolje je kad grafa ima pasivni hladnjak,uvijek mozes dodati jedan ventilator na nju i da postane aktivni i to dosta bolji od onog sto dodje na grafi .
     
  10. PracTiX

    PracTiX Novi član

    okx
    onda nema nista od eci-peci-peca ode ja sutra i uzet tu...
    svakako imam ventilator od starog procesora i jos jedan slobodan priklucak na maticnoj...
    eh hvala...ode sarafe trazit da ga "navijem" na hladnjak...

    a sto se tice clockanja bice i toga.ma neka crkne ako treba .
    ode odma riva tuner skinuti i rijesit se ove 9600Pro od ATI-a... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: