Ati Radeon HD 4670

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Lvc, Dec 14, 2008.

  1. Lvc

    Lvc Novi član

    Pozdrav,
    zanima me da li se u radnjama u Sarajevu (i kojim) moze kupiti, te da li je cijena veca nego na Amazonu (79.99$)
    Cini se kao odlican odnos cijena/performanse, tako da mislim da ne trebam ni razmisljati o drugoj.
    Hvala unaprijed.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Oko 200KM je kod nas. Ima je u vecini radnji.
     
  3. Lvc

    Lvc Novi član

    .

    200KM? Pa to je smijesno... 150KM bi bilo puno, a tek preko, jesi li siguran?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U Plus Computersu mozes kupiti XpertVision (Palit) HD4670 za 195KM, odnosno 175KM uz bajramski popust koji vazi tokom sljedece sedmice. Medjutim, kao bolji izbor bih ti savjetovao kupovinu 9600GSO kartice koja ima 10 do 15% bolje performanse od HD4670, i koju takodjer mozes kupiti u Plusu za cijenu od 173KM (155KM sa popustom).

    Sta god da uzmes, prikljuci se Hardwarebase Folding@Home timu - i u foldingu 9600GSO predstavlja fantastican izbor (btw ima najbolji price/performance odnos).

    Jos cu ti napomenuti da je uporedjivanje americkih cijena sa ovdasnjim glupo jer je USA najvece trziste racunarske robe. I u EU, komponente su skuplje nego u USA, a kamo li u Bosni.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Lvc

    Lvc Novi član

    Zapravo, zanimljivo ali gledao sam cijene za HD 4670 u UK koja je jednaka US cijenama, sto po nekoj logici znaci da ni kod nas cijena ne bi trebala biti puno vec od one u Britaniji.
    I da, gledajuci po reviews na internetu, cini se da HD 4670 i 9800GSO imaju skoro pa identicne performanse? U svakom slucaju hvala, jer je cijena manja :). Vjerovatno cu da se odlucim za 9600GSO.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. Lvc

    Lvc Novi član

    Da, zaboravih, prosjecna cijena za Club 3D HD3450(512MB DDR2) me zanima (po domacem pricingu:) )
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Club3D mozes pogledati u Genelecovom asortimanu (genelec.ba). Imaj na umu da su im cijene na stranici bez PDV-a.
     
  9. Lvc

    Lvc Novi član

    Hvala jos jednom druze:) Trenutno je imam i zelim da se otarasim sto prije, jer je totalni shit za gaming.