Nabavka ExpressCard (Notebook)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Dec 23, 2008.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ljudi je li itko vidio po mogucnosti kod nas da li se mogu nabaviti ExpressCard (starije verzije poznate kao PCMCIA) za laptope.

    [​IMG]

    Koliko ja skonta po nekoj logici broja pinova obadva ova formata iznad idu u iste utore (ispravite me ako grijesim)
    Trebale bi mi u izvedbama TV tuner, ma i USB/Firewire bi mi dobrodosla, ali nigdje nisam uspio to pronaci.Naime namjeravam uzeti pocetkom 2009 uzeti novi laptop, i vidim ove ExpressCard su na 99% modela i hajd reko kad je bal neka i hala gori :D, pa ako iko slucajno naleti na takvo sta znajte da se trazi... :D

    EDIT: ako neko ima neki link i u inostranstvu mogao bi mi pomoci pa da trazim
     
  2. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista


    Za ovo da ide u iste ulaze , vrijedi ako ti je ulaz 54 mm , onda imas opciju da obje vrste koristis dok ako ti je utor (ulaz , kako god) 36 logicno da nemoze. I ja sam trazio ima li po BiH i dosao sam do zakljucka da nema.
    Ipak , ova cuda su pravo zanimliva sa velikim izborom na ono sto zelimo. Od usb huba do grafickih kartica.
    Nisam siguran dali se ovo koristi nesta puno inace , ali moglo bi biti dobar fazon nakon sto se prodaja ExpressCard-ova poveca - dodje na nase trziste :roll: .
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    imas kod gorenje nebodera dlink radnju pun kofer tih pizdarija, probash na licu mjesta jel radi, imas u conradu, elektronic centru malo bolje opremljenim it radnjama