Firefix 3.0.3 problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Dec 30, 2008.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Primijetio sam da su mi sva slova boldirana i iskosena na vecini sajtova nakon sto sam izvrsio update firefox-a na verziju 3.0.3 pa me interesuje da li ima negdje u opcijama da se podese normalna slova kao sto je to bilo na verziji 2 ?
     
  2. GW

    GW Moderator

    options > content > fonts > advanced
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Mozes li mi poslat screen svojih postavki da ne nabadam po fontovima neznam koji tacno treba :)
     
  4. GW

    GW Moderator

  5. Benq

    Benq Komšija

    Sve mi je isto ko i kod tebe :) sad sam stvarno zbunjen :D
     
  6. GW

    GW Moderator

    Deinstaliraj ga, obriši foldere i ponovo instaliraj.
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    To cu i uradit :) , mislio sam da ima "bezbolniji" nacin al evo i kod tebe i kod mene su postavke identicne. Hvala drug u svakom slucaju :)
     
  8. GV

    GV Komšija

    Imao sam sličan/isti problem, samo što su meni svi fontovi bili boldirani,i na desktopu i u wordu...ja sam mislio da je to zbog nekog od win updejta, nešto sam čačkao preko tune up-a i doveo stvari na normalu. Kod mene je mozilla 3.05
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Ma nije mi samo firefox nego i pola sistema skoro kao i tebi.. vidjet cu da uradim sta preko tune-up programa , iritirajuce jako...
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da nisi slucajno imo Left4Dead igru pa je uninstall? :D Meni se to sa fontovima desilo kad sam pomenutu igru izbriso, nesto me je prilikom brisanja pitalo za fontove, dal da ostavim il ne, pa sam ja ignore il sta vec i poslije instalacije se sve zeznulo. Pa se nakon par dana vratilo na normalnu. A i kod komsije se isto to desilo nakon brisanja L4D.
     
  11. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Ovako , to sa fontovima se obicno desi nakon sto upola igrice neke ti se zaledi racunar i ti restartas , ili nesta slicno (gje mijenjas rezolucije npr imas norm od 1024*768 a igras na 800*600) zna se desiti.Ili da si calabrko po postavkama.
    Rjesenje ti je uzmi bilo koji program koji se igra sa izgledom desktopa i malo se poigraj i bice u redu (samo se rijesi :D)
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    U windowsu mi je sve ok osim nekih prozorcica gdje stoji OK, CANCEL , APPLY to mi zna bit boldirano, a sto se firefox-a tice sve mi je skoro boldirano na vecini stranica. I da , imao sam instaliranu igru Left4Dead i obrisao je , eh sad mislim da je izbacivao neku poruku al sam je ignorirao i igru naravno obrisao... A sto se tice igranja uvijek mi je sve na max rezoluciji 1680*1050 tako nekako..
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma do toga je. Instalacija ne dira nikako win/fonts direktorij, ali haman u registry-ju izmijeni key-eve tako da Win koristi one fontove iz L4D direktorija. I sad, prilikom instalacije, kad se pojavi okvir u kojem se pita ono dal da se izbrishu fajlovi u upotrebi, tj ti fontovi (koji su u L4D direktoriju, zato sam ja isho ignore/yes, a pretpostavljam i ti) onda Win ima problema jer ih vishe nema. Ti fontovi su jos tu, u Fonts direktoriju, (tahoma, arial, ms sans serif) ali Windows trazi one i zato se to sve deshava.

    Probaj da odes u taj "Fonts" direktorij, pa idi na "File" pa "Install new font", i onda browsuj do tog direktorija ponovo, klikni "Select All", pa "OK" i to je to. Mozda ce trebat restart al bi sve trebalo fercerat ponovo.
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Ok probat cu kasnije i to valjda se nece nesto khm khm :D
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma nece, to je samo ponovna instalacija fontova, jer ocito da nesto ne fercera :D
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Super , to je bilo to :) Sad se puno lakse dise hehe.