problem sa gf3

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by grunf, Sep 24, 2003.

  1. grunf

    grunf Novi član

    moj prijatelj ima gf3 ti450 (gainward golden sample)
    nedavno je osatao bez monitora i sad (dok ne skupi lovu za novi) korisit tv kao monitor
    problem je sto nakon sto je upotrijebio tvtool nema vise slike u dosu/biosu
    flashirali smo bios ali bez promjene. tvtoll je deinstalirao a i vratio originalne postavke i opet nista.
    zna li neko kako rjsiti ovo?
     
  2. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Zanimljivo pitanje...
    Znam da je nekulturno odgovarati na pitanje pitanjem, ali MORAM. Zasto? Pa zato sto imam i ja jedan problemcic koji me muci.

    Naime, ovaj moj RADEON 9200 ima TV-out koji radi i u DOS-u, ali u NTSC sistemu, tako da mi slika treperi dok se Windows-i skroz ne "dignu" jer sam u drajverima prebacio na PAL sistem. Sad me zanima postoji li kakav nacin da taj TV-out nekako "TRAJNO" prebacim na PAL, tako da ne moram da se patim s tim ako mi nekad crkne monitor?

    Hvala ljudi. I izvini Grunfe :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa sta ce ti slika u biosu/dos-u? probaj imat prikljucen samo s-video/rca kabel u graficku dok se boota (bez monitora!)
     
  4. grunf

    grunf Novi član

    beznadezno

    pokusali smo sve
    donio je on svoju karticu kod mene i probali na mom kompu mada bez nekih rezultata. monitor smo iskljucivali mada to nije pomoglo.
    treba nam bios i dos jer covjek je bez monitora (koristi tv kao zamjenu)

    sto se tice radeona neznam sta da ti kazem kod nvidie imas bios editor pa mozes fino da podesis u biosu koji mu je osnovni format (ntsc ili pal) kao i jos par stvari.
    dajte ljudi kakvih ideja za ovaj problem. nas dvojica smo ostali bez ijedne.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    pa ja imam istu tu grafičku i sve normalno radi. napravio sam kabel s-video--> scart i sve je ok išlo.
     
  6. grunf

    grunf Novi član

    syss jeli vidis u dosu tj bios i onaj dio prije nego win krene na tv-u?
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    mislim da sam sve to vidio... winxp logo i onaj indikator loadiranja. nemoj me za rijec hvatat, jer sam zadnji put tv-out za novu godinu koristio.