problem sa gasenjem racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by pimi, Jan 1, 2009.

  1. pimi

    pimi Aktivista

    dakle danas mi je drug donio racunar na kojem ima problem.dakle radi se o tome da kad se upali radi mozda 10 min i ugasi se.skinem cooler skoro pa da nema paste.uzmem alkohol i ocistim pastu sa procesora.odem kupim u uni expertu pastu cooler masterovu i fino namazem.no medjutim opet isto radi 10 min i ugasi se.i kad ga upalim neki se beep cuje 2 3 puta i nakon mozda 2 min se moze upalit.i jos sto mi je sumnjivo al ja mislim da je do napojne.jer sam primijetio da mu 4 pinski konektor koji ide u plocu je nekako poceo da crni.2 su crna a 2 ne.i dakle kad se upali racunar ako se taj kabal pomjeri racunar se ugasi.a bez njega nece monitor da se upali.dakle bez 4 pinskog konektora.
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako su skroz crni kontakti mjenjaj napojnu, skini vanjski plasticni okvir cetveropinskog konektora (ljepljen je na plocu) i uzmi neko bolje sredstvo za ciscenje i skini garez sa konektora

    Provjeri pored procesora da se koji kondenzator nije napuhao
     
  4. pimi

    pimi Aktivista

    eh posto je obicaj da se kaze kako sam rijesio problem ev:
    dakle pogledao sam kondenzatore pored procesora nisu napuhan.otisao sam i kupio napojnu i zamijenioo.tako da je problem nestao.

    P.S stihoklepac nevolim puno da cackam oko tih plastika jer ipak mi je bilo sumnjivo sto se garez stvorio tako da sam isao na sigurniju varijantu..jer ipak nije moj racunar nego od havera nezelim da rizikujem...