koliko mogu dobit za ovo?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by lakosta88, Jan 7, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lakosta88

    lakosta88 Novi član

    iskreno stid me staviti ovo u javnost al et... kupujemm novi komp, ovaj bi najradije bacio...
    intel celeron 2ghz
    graf je neka gf nvidia 64mb
    40gb hdd
    256 ddr rama
    samsung 17''
    da ga dam staroj da se steli malo :D da ga bacim? da ga prodam? da ga poklonim?
    usput ev sta planiram uzeti pa usput da pogledate valjal
    intel dc E5200
    mb gigabyte ep31 iako nisam jos za nju siguran smrdi mi malo
    ddr2 2x2GB kingstone
    hdd 320 seagate 16mb
    kuciste termaltake soprano
    napojna axp simplepower 500W
    monitor asus 19''
    dvd rw nec
    mis logitech mx518
    tastatura logitech neka
    samo nemojte puno pametovata aj uzmi ovo uzmi ono skupi jos malo para itd. para imam lufta jos jedno 60 KM pa et jedino sa tim neku kombinaciju mozda vidjet moze li neki samsung,il umjesto toga malo jaca ploca
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za to tvoje mozes dobiti jedno 120-150KM. Sto se tice ovog sto si izabrao, kuciste, napjanje i monitor mijenjati. Ostalo moze proci. Sta je s grafikom?
     
  3. lakosta88

    lakosta88 Novi član

    gigabyte gf9800GT
    moze li neki prijedlog za kuciste,napojnu,monitor al gledaj da ne odskace puno sa cijenama. treba mi sve uci u 1500KM a ovo sve sto sam napisao je u plusu 1438KM
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Nisi naveo koju ces graficku uzeti. Uzmi neku maticnu sa P35 ili P45 chipsetom, napojnu zamijeni za neki Cooler Master ili Fortron do 400W. Cooler Master ima bolja kucista ali ako ti se svidja Soprano onda ok.
     
  5. lakosta88

    lakosta88 Novi član

    gigabyte gf9800GT koje su cijene cooler mastera i fortrona ne mogu nista preskupo treba mi konf do 1500 km i gdje ima da se uzmu te stvarcice. u plusu bogam nema toga,trazio sam amd 6000+ neki dan kaze lik nestalo ubacio mi E5200
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. lakosta88

    lakosta88 Novi član

    ok vidio sam ovo 523536 puta reci mi koja firma ce mi ovo sklopiti koja ima sve komponente npr ovaj x3 phenom,i da fkt cjena udje u 1500 KM ja sam u sarajevu.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Moras ti otvoriti novu temu, ha? :roll:

    viewtopic.php?f=13&t=16077

    Phenom X3 je bio u Imtecu, al ga maknuse dan poslije postavljanja teme. Mozes uzeti 5000+ ili nesto jace. Nema nijedna firma sve to odjednom, to je sastavljano iz vise prodavnica.

    I opismeni se malo brate, stavi negdje tacku i zarez.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. lakosta88

    lakosta88 Novi član

    opismenio sam se ja brate. imao sam 5 iz bos :D nego mrsko mi paziti na gramatiku. ako se mora tako pisati,ak je to zakon foruma,reci brate... pa sta onda pomaze ovaj link za konfiguracije? moram sam sklapati,trcati po radnjama,traziti dijelove?
    pozz ruzice
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa na osnovu toga mozes kupiti najbolju mogucu konfiguraciju za odredjenu svotu. U nekoj radnji imas jeftinu plocu, u drugoj procesor, u trecoj napajanje i tako dalje. Ni u jednoj radnji neces moci sastaviti konfiguraciju ni pribliznu ovima sa linka za isti novac.
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Fino uzmes konfiguracije od 1000 i 1500KM, nadjes sve cijene i onda sastavis nesto za 1500KM. Naravno ako neces da sklapas, trcis po radnjama i trazis dijelove.
     
  12. tux_

    tux_ Aktivista

  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U tu drugu konfu traziti E7x00 procesor i 9600GT graficku i mirna Bosna. Dobar prijedlog tux :)
     
  14. GW

    GW Moderator

    Da, različite radnje + neko se znanjem da to sastavi = najisplatnije opcija.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ma kod slave je najbolje uzet p200 zategnut napojnu i graficku i to je to, e sad jedini problem koji imas sa intel plocama je manjak oc potencijala
     
  16. pac

    pac Komšija

    Ma kakav oc potencijal sumnjam da zna sta je to. Vidis da je lijen i nece nesto da nauci tj. sebi sam komp da sastavi, gdje bi dosta bolje prosao sa svojim 1500KM.
     
  17. lakosta88

    lakosta88 Novi član

    ne bi se upustao u to da sam sastavljam komp,bolje da im ja kazem sta cu pa da oni sastave. lijena ti ....
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jah, najlakse bit' kulturan i mamu spomenut 8)
    Ne znam ni zasto si dosao na forum ako ces se tako ponasati, kupi gotovu konfiguraciju u IT computersu i budi sretan sa specijalnim bonusima poput 5000W zvucnika, UPS-a i podloge za mis.
     
  19. pimi

    pimi Aktivista

    to hurma brate.koliko para toliko i muzike.hehehehe. :D :D :D
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pravo ti zboriš :mrgreen:
     
Thread Status:
Not open for further replies.