sta mislite o ovom kucistu?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kolinsb, Mar 5, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    TT nekvalitetna izvedba Anteca 900.
    Ja nebih.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da napomenem, da mi ne treba kuciste od celika, ne planiram niti sjediti niti spavati na njemu. treba mi da je komotno i da je hladjenje dobro rijeseno. vidim da je mjesto za diskove fino rijeseno....
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Neuzima se kuciste od celika da skaces po njemu nego radi cvrstoce i vibracija, obicno ta aluminiska zvone ko konzerve kada rade ventilatiri i diskovi.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Koja cijena je ovog TT kucista. Vjerovatno za te pare mozes uzeti puno bolje kuciste nekog drugog proizvodjaca.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    valjda je u plusu tačna cijena. ovo kućište košta oko 170KM.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Za 172 imas CM690 koji pwna tog TT-a uzduz i poprijeko.
     
  8. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Jedino ako ti se vizuelno sviđa pa da ga uzmeš a ja ne bi dalje gledao od CM690 ili CM590. Da mi nije ram bio prioritet za nabavit već bih ga uzeo. Ko što hurma kaže CM690 ga dere uzduž i poprijeko.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koji od distributera dila CoolerMaster-a? gdje se moze nabaviti taj 690? zanima me veleprodaja.
     
  10. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista


    http://www.ue.ba.

    To je to.
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Pogledaj reviewse V9-ke, svi se zale da je gornji dio od plastike katastrofalno uradjen, neki su cak dobili kucista sa polomljenom plastikom.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma narucen CM690 ba :mrgreen: stize veceras. ova grafa mi ne moze stati u ovo kuciste :shock:
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo napokon sam sve sklopio :) evo koja slikica.

    lijevo je Codegen N604, a desno CM690:

    [​IMG]
    [​IMG]

    GTX285 u codegen kucistu. nasilu sam je ugurao:
    [​IMG]

    i na kraju GTX285 u CM690:
    [​IMG]
    [​IMG]

    s tim da sam naknadno malo bolje sredio kablove, kojih je stvarno kamara u kucistu. najradje bih visak odsjekao :mrgreen: sad mi krivo sto nisam uzeo neko modularno napajanje. sto se tice kucista, zadovoljan sam, ali mi se ne svidaju plastike sto drze diskove i kablove. jako su nekvalitetne i slabe. takodjer, kablici od ventova bi mogli biti malo duzi. sve ostalo ok.
     
  14. shift

    shift Aktivista

    Bacaj tog Codegena u smece.Povezi kablove da moze odozdo vent da puse.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    a jesi ga složio :roll:
     
  16. eezyride

    eezyride Novi član

    Ja bih ti preporucio sljedece kuciste: SilverStone Temjin SST-TJ05B Big tower, ili Thermaltake Xaser VI, skupo jeste ali su odlicna kucista
     

  17. procitaj sve postove,lik je vec kupio :roll: :roll:

    btw pa bas je fino grafa stala u CM,ccc jos kad bi malo kablove pospajao i ''dopustio'' joj da se ''ladi'' :lol: :lol: salim se,znam da si to samo ustekao da slikas
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ha ya :) fino sam te kablove sredio. zanima me takodjer, koji je najbolji raspored ventova po vama. ja sam postavio ovako:
    vent na dnu kucista - ubacuje zrak (hladi grafu)
    vent naprijed (kod diskova) - ubacuje zrak (hladi diskove)
    vent na stranici - ubacuje zrak (hladi grafu i cpu)
    vent pozadi - izbacuje zrak
    vent gore - izbacuje zrak

    da li je problem to sto 3 venta ubacuju zrak, a 2 izbacuju? da li bi bilo pametno ukloniti jedan od njih? koji?
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Skloni taj sa stranice i sve ce biti uredu. Zatvori rupe na stranicama kucista, inace ces se patiti sa prasinom.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sa prasinom se odavno patim :( nedavno mi je palo napamet, da na rupe na kucistu stavim toalet papir - tariguz :smt003 izgleda mi kao solidan filter. zaista cestice prasine ostaju na njemu