bežični inetrnet+AP+wifi ruter

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by wifiuser, Mar 9, 2009.

  1. wifiuser

    wifiuser Novi član

    Moje postavke su:
    1....bežicni internet...unsecured infrastructure...signal primam sa externom antenom na...PC
    2.Wireless card PC -spajam kablom na externu antenu ka AP-u provajdera
    - postavke za spajanje su..SSID,IP adresa,gateway,DNS server(staticna adresa)
    3.AirLive AP WL-5460AP v2 - ap,client,wisp...
    4.Tplink Tl-wr542g - Wireless router
    Shares data and Internet access for users, supporting PPPoE, Dynamic IP, Static IP, L2TP, BigPond Cable Internet access...54M Wireless LAN Router, 2.4GHz, 802.11g/b, built-in 4-port Switch...AP Router Mode , Bridge mode (point-to-point / point to Multi-point)
    5.Laptop... wireless card...bežicno

    Kako ovo sve spojiti...da kad je PC ugašen...laptop i PC bežicno izlaze na internet.

    MOLIM znalce da malo podrobnije objasni ove veze...narocito postavke u AP-u i routeru.
    Znaci kablo externe antene gurnuti u Airlive AP koji je u... client mode??? a njega kablom za Router...gdje??? u wan...u koji mode??? postavke???
    Hvala veliko
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ako ti nije frka da sacekas koji dan, jer planiram objasniti u svom tutorijalu upravo to sto ti zelis, i bas sa tim uredajem (AirLive OvisLink 5460 v2). imat ces slike, i sve objasnjeno korak po korak.
     
  3. wifiuser

    wifiuser Novi član

    ok.Čekam!
     
  4. wifiuser

    wifiuser Novi član

    Evo ukratko kako sam ja riješio svoj problem sa ovim gore postavkama.
    Externa antena u ap,patch kablom ap spojiti na wan port routera,na pc staviti antenicu od ap i to je to.
    AP je u client mode... site surwey i spojite se na provajdera...naravno popunite konfiguraciju za vašeg provajdera
    static ip i ostalo...u wan namještanju rutera upišete karakteristike veze sa provajderom,a u wireless upišete naziv
    ssid-a i kanal i security ako hoćete...
    pc i laptop spajate bežično na internet sa automatskim postavkama wifi kartice.A ako imate i dreambox spajate ga na ruter patch kablom...