Promjena jezika na Win XP-u

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Neo Bahamut Zero, Mar 27, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Googlao sam, ali nadjoh oprecne podatke, a i zbunilo me konstantno pominjanje MUI i LIP paketa (koja je razlika uostalom).
    Dakle konkretno pitanje je kako promjeniti jezik kompletnog Win XP Pro interfejsa sa engleskog na neki drugi (u mom slucaju italijanski, jer mi treba za jednu kolegicu koja je english-inclined), i da li je uopce to moguce odraditi instalacijom nekog paketa bez novog reinstaliranja sa nativnog CD-a. Konkretni linkovi su itekako dobrodosli. Zahvaljujem.
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    S obzirom da postoji onaj Croatian Language Pack (koji sam ljudima više puta instalirao) koji ne zahtijeva nikakvu reinstalaciju nego samo instalaciju tog paketa (2-3 minute), vjerovatno je da postoji isti paket za italijanski.

    Edit: Gledam, ima ih mnogo po torrentima, ali lično ne bi skidao te.
     
  3. TPM

    TPM Novi član

    Koliko mi je poznato ne postoji LIP (Lanugage Interface Pack) za italijanski jezik što znači da bez reistalacije sistema nema ni promjene jezika na italijanski. Evo link sa microsoftove stranice gdje imaš ponudu LIPova:
    http://www.microsoft.com/downloads/deta ... c1b341be7c

    Italijanski, njemački, francuski... tj. "svjetski jezici" mogu se instalirati samo sa diskom OSa koji je vec lokalizovan na taj jezik.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @TPM - pretpostavljao sam isto buduci da nisam uspio naci konretne linkove. Hvala mnogo na potvrdi i na linku.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma


    Mozda bi baha tebe skinuo :smt007 :lol:
     
Thread Status:
Not open for further replies.