Radius Server

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ado_89, Apr 27, 2009.

  1. ado_89

    ado_89 Aktivista

    Ima li neko da zna instalirati Radius server na bilo kojem linuxu i da ga poveze sa mikrotikom ? ? ?
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    apt-get install freeradius

    sta je mikrotika ?
     
  3. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ma ovo bas mora biti na linuxu jbg, nece da radi taj free radius. nemoze se povezat sa mikrotikom.

    a mikrotik, to ti je hotspot odnosno server za internet
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    to ti je posao i za profesionalca....
    mislim da je tebi sasvim dovoljan i radius koji imas na mikrotiku.

    ps mikrotik nije nikakv server za internet a još više hotspot :)
    ps2 freradisu na radi na winu, ali postoji i radisu i na win platformi...
     
  5. ado_89

    ado_89 Aktivista

    nista konkretno....?

    i radius sw imam, kupljen i licenciran samo da ga neko instalira jer nemam pojma na linuxu
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    U kakvom je obliku instalacija? Koji je naziv fajla?
     
  7. ado_89

    ado_89 Aktivista

    zapakovano je u tar. a fajlovi su .file, .sub, .in, .guest....
     
  8. ado_89

    ado_89 Aktivista

    niko ? ? ? :(
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a sto ne koristis mikrotikov user manager?? koju verziju mikrotika imas, i kako ti se useri spajaju na njega?
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    ^to sam i ja predložio
    @ado
    Nemoj me pogrešno shvatitiali niko ti neće odradti posao kako si zamislio, pročitaj manul, koji howto, pa kad zapneš sa nekim konkretnim problemom javi..
     
  11. ado_89

    ado_89 Aktivista

    preko PPPoE idu useri, a imam verziju 2.9.7 tako da...

    ma zar niko nece ni za $$$ ? ? ?

    dosta zivaca sam izgubio, tako da mi je "mrsko", pohlupat cu sve
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hehehe pa imas veliki problem
    1. to je dosta stara verzija mikrotika i jedina je CRACKOVANA. lvl4 kosta 65km, i to nije puno, kupi je i nadogradi na 3.xy verziju
    2. user manager radi sa ppp tek od neke 2.9.46 verzije cini mi se.
    3. mislim da si poprilicno lijen lik, jer odgovor na svoje pitanje nalazis na prvom linku ovdje:
    http://www.google.ba/search?hl=bs&q=mik ... raga&meta=

    da si samo ukucao u google kombinaciju rijeci mikrotik i free radius, dobio bi odgovor, ali ti to nisi ni pokusao izgleda. ako ti taj link ne pomogne, onda fino plati nekom da ti to odradi.
     
  13. ado_89

    ado_89 Aktivista

    to je znaci problem, u starijoj verziji...

    ma nema sta nisam jare radio, imam i taj free radius instaliran i sve samo nije mi isla konekcija. heh. kupim MT i probam
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    100% ne radi kako treba. ja sam se ishebo u skoli gdje odrzavam mrezu. htio sam da se ucenici preko radiusa autentifikuju i idu na net. skino free radius, uredno ga instalirao na Fedoru 6, i nece tik da se spoji na njega i bog, iako su uredno podeseni ip i secret na obje strane. onda sam odusta od toga, i ucenike pustio preko gateway-a na net. s tom verzijom ne radi ni kombinacija user manager + pppoe server. mozes napraviti dhcp + user manager i hot spot + user manager, ali ppp (pppoe i pptp) + user manager ne radi. eto ja sam prije mjesec i po uzeo licenciranu verziju, iako mi iskreno nije ni bila potrebna, jer mi je kao jednom useru odlicno posao obavljala i ta crackovana 2.9.27. htio sam cisto da eksperimentisem i vidim sta donose novije verzije, posto se malo vise i duze (skoro 3 god) bavim mikrotikom.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I sta taj mikrotik radi, sto neki besplatan linux fw distro ne moze ?
     
  16. ado_89

    ado_89 Aktivista

    e zeleni i ti ga usra skroz...

    evo ganjam noviju verziju tika da kupim, pa onda cu probat.

    mada i user manager bi meni pomogao, al ipak radius je radius
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ok, a koji to sad besplatni linux distro ima instalaciju od 16MB, i moze raditi na 486????na kojem to besplatnom linux distro-u mozes podesiti dhcp, pppoe server, web proxy, dst i src nat u par klikova preko winboxa, a da se ne nakucas komandi i komandi? da ne pricam o wireless podrsci, svim standardima, routing protokolima....... suvisno je... mozda ti pomogne http://www.mikrotik.com :) da budemo iskreni, onaj ko ne zna osnovno o mrezama, sve mu je tesko... da ti BESPLATNI linux distroi valjaju, koristila bi ih zona (koja je samo jedna od mnogih) na svojim pristupnim tackama, a ne bi bacala tolike pare na routerboard-ove. cesto imam obicaj reci (mozda i grijesim), nesto sto je djabe ne moze da valja. kad mi dodje neko i kaze Free Avast bolji od NOD32, Kasperskog...... takvu bi mu samarcinu opalio :mrgreen:
     
  18. mersudin

    mersudin Guest

    pa imas free distro "ip cop" ili "openwrt" koji su opensource a sad to podesavanje sa jednim klikom dhcp ..... to i onako mores sa dvije - tri komande uraditi i na kraju je pitanje sa tim klikovima : "znas li sta radis" a svaski unix distro ima podrsku tu dhcp, iptables i na svaki unix mores ebox ili webmin install a sad sto mislis da je skuplja ku**a bolja :smt006 :smt006 :smt006


    mikrotik koristi kernel 2.4 ja mislim tako da je i third party unix distro
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator