Chieftec GX-01 mod

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by elvis, Oct 15, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

  2. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    :shock:

    Gdje si nabavio ovu reznu plocu?
    [​IMG]
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja ne mogu da vjerujem da ima komentara, da ovaj posao i nije "nesto ili case moddin ili bilo sta u tom fazonu", ja hocu kablove u svom Antecu da slozim i izbusim par rupa da ih sakrijem vec dvije godine, pa nikad, sto bi u narodu rekli "u'ceraj im", a ovaj momak je izvrnuo citavo kuciste i napravio kako mu odgovara, ovaj posao trud i konacan rezulatat je samo za pohvalu bez ijedne misli ili rijeci "nije ti ovo, ili onako mogao si ... ili sl.". Naravno da uvjek moze bolje ali ovo je ODLICNO, pogotovo sa ovakvim komponentama, dobro je pa si sacekao i7 da nisi prije pola godine uzeo C2D i jos jednom svaka cast,
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  5. GW

    GW Moderator

    Naravno da jesi. Case modding nije samo rezanje kućišta.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ne shvacaj sve bukvalno.
    Naravno da nije samo rezanje.
    Ali sam dao primjer "npr. rezanje"

    Sklopiti sve u kutiju i uslikati nije case modding, to je sastavljanje.

    @elvis.
    Ovo si predobro uradio.
    Cestitke...
     
  7. elvis

    elvis Novi član

    -Posto sam zavrsio neki poslic, evo ugrabih priliku da se zahvalim na pozitivnim komentarima :)

    -Rezne (cut-off wheel) plocice mozes da kupis u Obi-u, ustvari to je citav set nastavaka za dremel i u tom setu nalazi se mislim oko 30-ak plocica (kostalo je oko 17 KM).

    -Sto se tice mog moda, ili pak nije bio mod. Nema veze (sad mi uopste nije jsno sta sam radio 5 mjeseci :?) mozda sam samo sklopio racunar, do samog sklapanja bilo je potrebno izdvojiti 170KM za novo kuciste, pa onda biti budala i uzeti pilu i cekic u ruke, i poceti orgijati pa kucistu koje ima lim kao kakav tenk, zatim uraditi neke dorade tj. poboljsanja koja ne postaje na orginalnom fabrickom dizajnu (otvori za kablove, 120mm ventilator i 90mm na front-nom djelu kucista, kavez sa blokom za hladjene HDD, elektronika za automatsko ubrzavnje ili usporavanje ventilatora u zavisnosti od temperature komponente odnosno unutrasnjosti kucista, filter itd.).
    -Umalo da zaboravim potpuno rastavljanje i farbanje kucista (naravno sto se rastavi mora se ponovo i sastaviti).

    -Na kraju, mogu samo reci da sam odradio dobar posao i da je moj Chieftec GX-01 "UNIKAT", i da je na citavoj planeti on jedinstven jer je okupan mojim znojem i krvlju.

    -Znam da za nekoga case mod nije mod ako ne svijetli kao bozicna jelka, ali poenta ovog moda nije izgled vec funkcionalnost. 8)
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    @renno pa jesi li gledao prvi post? Naravno da je rezao, izmedju ostalog...
    @elvis GJ :smt006
     
  9. GW

    GW Moderator

    Renno nije pročitao sve. :wink:
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Renno je pogledao samo zadnji post i mislio sam da je elvis padobranac koji se htio pohvaliti svojim gotovim rjesenjima.
    Iako sam podavno procitao ostatak njegovih postova, sada se nisam sjetio.
    E to ti je citanje na brzaka... :)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Svaka cast na trudu elvis!!! Nisam prije vidio ovaj thread. Neke mi stvari nisu jasne, tj. zasto si ih radio (kao ono za hladjenje graficke ili regulatori brzine ventova, jer se to moze i sa speed fanom), ali sve u svemu odlicno i imas smisla za estetiku definitivno! :D
     
  12. mahalas

    mahalas Novi član

    Mislim da jedan od mogucih razloga moze i biti sto npr. nema speed fan za linux ili neki drugi operativni sistem pored Windows-a. Plus sto hardware-sko u rjesenje u vecini slucajeva daje bolje rezultate.
     
  13. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Uzeo sam taj set u Obiju, sa reznim plocicama ali nekako mi ne ide. Izrezao sam pola kruga (120mm) i vec potrosio 3 rezne plocice. Koristim klasicnu busilicu pa pretpostavljam da nema dovoljan broj obrtaja. Trebam li uzeti dremel ili nesto pogresno radim :S
    Edit: Jos me zanima ako se moze uraditi ubodnom pilom jer je imam, samo mi trebaju pilice za metal - da bezveze ne kupujem dremel.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako je to onaj set na koji ja mislim, radi se o prilicno slabom kvalitetu, a i namijenjen je za visokoturazne dremelolike masine (18k+ obrtaja), dok klasicne busilice rade na max par hiljada obrtaja. Set poput ovog na slici je danas poprilicno jeftin i moze se kupiti za 40-50KM. Moze se raditi i ubodnom pilom ali je poprilicno tesko, posebno ako se radi u kvalitetnim celicnim kucistima (kakav je upravo chieftec). Krajnji rezultat je neprecizan i poprilicno grub, pa zahtjeva jos dosta brusenja.

    http://media.photobucket.com/image/einh ... B27848.jpg
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Dog, gdje ima uzeti ovakav jedan set? I ja bih radio jedan mod, i bas ova alatka mi fali :)
     
  16. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    U Uniprometu imas komplet - dremel i nastavci (200 komada) - za 80KM cini mi se. U Obiju ima set nastavaka za 16KM, ima i posebno dremel ali ne znam koliko para. Sutra cu pogledati u Pennyju, pa cemo vidjeti.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam svoj davno u fisu kupio, i platio 55KM. Ima onaj skafa, tamo su ove masine jeftine.
     
  18. pac

    pac Komšija

    U peniju neznaju ni sta je to :lol:
     
  19. elvis

    elvis Novi član

    -Pozdrav.

    -Izvinjavam se sto se ranije nisam javio, bio sam u poslu tako da nisam provodi dosta vremena za racunarom.

    -NAPOMENA!!! prilikom ovih radova obavezno se koriste zastitne naocare.
    -Sto se tice rezanja i Case modinga dremel je obavezan, vec spomenuti aka dremel u Uniprometu je sasvim OK masinica, samo izbjegavaj masine sa ispravljacom jer one nemaju dovoljno snage za ovaj posao (one se koriste u modeliranju i graviranju)
    -Ako se odlucis za dremel, prije koristenja sajle istu obavezno podmazi nekom mascu koja podnosi velika trenja npr.grafitna ili litiumsaka mast (do 10 000 obrtaja).
    -Kad budes rezao otvor prvo sa dremelom napravi plitki kanal po nacrtanoj kruznici,(prije rezanja okolne djelove oko buduceg otvora zastiti krep trakom) potom polako kruzi i previse ne sili. -Ne zuri da sto prije probijes lim (jer plocice se zaglave i pucaju) vec polako i strpljivo, tako da ces napraviti savrsen otvor a pritom ces potrositi 2-3 plocice 8) .
    -Naravo mozes koristiti i ubodnu pilu, ali je mnogo teze i mukotrpnije. Zato ti ja preporucujem aka dremel, mozda jeste skup ali za fine poslove nema boljeg alata.

    -Pozdrav :)