1. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Poz
    Malo znam toga oko biosa ali sam se odlucio da skinem sa neta novi bios za svoju maticnu .
    Sada me zanima kada se ubaci zadnja verzija biosa da li mijenjam opcije u biosu ili su one odmah namjestene po defaultu tj optimalno za moju mashinu.
    Imam osjecaj da mi igrica crysis pokazuje slabiju grafiku nego kada sam je igrao na starom biosu( nisam siguran 100%)
    CPU 8400
    mb asus p5q-se
    bfg 8600gt OC
    vista 32.bit
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Kada upgrade-ujes BIOS, vrate se postavke na "default" znaci ako si nesto podesavao morat ces ponovo uraditi, jer si u biti izbrisao citav bios i njegove postavke i samo ga zamjenio novi.
     
  3. b2_solid

    b2_solid Novi član

    ok razumio sam tvoj odgovor
    Sada se postavlja sljedece pitanje a to je da ja ne znam postavke biosa koje su bile prije.
    Sve sto znam jeste da sam prije upgrade-a gledao postavke i sve su bile "auto"
    Moze li mi neko reci osnovno namjestanje u biosu na koje moram obratiti paznju
    Znaci nesto najosnovnije barem oko pcie slota radi graficke
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako nemas problema nemoj nista dirati. Novi bios se stavlja kad imas problema. U 99.99% slucajeva neces dobiti nista.
     
  5. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Imao sam problema sa pci slotom tj nije mi radila ss2 kartica...mislio sam da ce pomoci upgrade biosa ali nije
    sada mi se cini da mi graficka radi slabije (barem mi se cinilo da je grafika prije bila bolja)