Prevod na monitoru ima a na Tv nema.. pomoc???

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by mirza1982, Feb 19, 2005.

  1. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Eh ovako ako moze da mi neko objasni u cemu je problem..Imam graficku Asus FX5200 i spojio samje na tv-e preko kablova koje sam kupio originalne..
    Kada kloniram sliku i kao primarni displej stavim monitor a sekundarni tv-e i pustim divx na kojem nema ulijepljen prevod onda sliku u prevod imam na monitoru a na tv-eu mi se samo pojavi slika bez prevoda..Nekontam u cemu je problemm..Isto mi se desava i kada pustim film i u BS pleru i u mv2 pleru..
    Kako da namjestim da imam prevod i na tv-u?????
    Unaprijed hvala na odgovorima...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to ti je do overlay-a. cackaj malo po opcijama od graficke i video programa. ne znam tacno kako, jer nvidia graficku nemam odavno. vidjao sam takvih problema, i sve sam rijesio tako sto sam svima instalirao RadLight4 beta.
     
  3. djambo

    djambo Aktivista

    overlay bi trebao biti podesen na "same on all" onda bi sve trebalo bit ok,ova opcija postoji na atijevim grafama slicno bi trebalo bit i na fx-u
     
  4. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Probom sam da nadem tu opciju za overlay ali nikako mi ne uspijeva..
    Probo sam ali prevod nikako da se pojavi i na TV-u..
    Stvarno nekontam do cega bi moglo da bude..
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja ti kazem - gledaj filmove preko RadLight4 beta programa (freeware).
     
  6. DC One

    DC One Aktivista

    Ukoliko vec neces da instaliras RadLight mozes da uradis slijedece otvori properties od grafe odaberi opciju Full Screen Video i promijeni full screen device na Primary display , nakon cega ces imati full screen video (bez prevoda) na monitoru a na TV-u video sa prevodom .
    Prilikom pustanja svakog videa on ce biti u Full screen-u dok ti je ova opcija ukljucena tako da je ovo samo privremeno rjesenje
     
  7. mirza1982

    mirza1982 Novi član

    Hvala svima na pomoci, instaliro sam radlight 4 beta i sve sad radi ok..Imam prevod na obadva uredaja kada kloniram sliku..
    Jos jednom hvala svima na pomoci.
    PS:Najbolji ste..