Izbor kucista i hladnjaka za graficku i procesor

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by EmiR, Jul 26, 2009.

  1. EmiR

    EmiR Novi član

    pozz ljudi
    treba mi misljenje o slijedecem.
    zelim malo buku u kuci da smanjim, tj. komp radi ko lud malo odigram nesto katastofa...
    procesor je AMD Athlon 64 dual core... box cooler.. znaci cistio sam sve je ok al jednostavno je postao bucan.
    Najveci problem je kod VGA 8800GT Asus kad je pod opterecenjem... karta je ovog tipa
    [​IMG] vristi ta mala djakonija

    sad znaci ne zanima me vodeno hladjenje.

    Potrebno mi je novo kuciste + cooler za proc + vga cooler. Inace nema overclocka
    bitna je tisina.

    Imam 200-250KM.

    naravno gdje uzeti.

    Hvala unaprijed
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Help

    ja bi isao na Accelero S1, 50 KM, pasivno hladjenje (znaci buka je 0 db) a drzi grafu ledenom (ingel.ba), nabaci na njeg jos jedan 12cm Noctua vent i grafa ce biti opet super tiha a temperature pod punim opterecenjem nece prelaziti 55 C. Imao takodjer taj stock hladjnak na 8800GT i znam kako ti je, preporodio sam se sa Accelerom. Na Athlona nabacit Noctua (genelec.ba) ili OCZ Vendettu (barico.net). A sto se tice kucista, ustedi jos koju paru pa uzmi CoolerMaster CM690 (ue.ba) ako mozes.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Re: Help

    Koje je trenutno kućište?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Help

    Obrati paznju na imenovanje teme, "help", "problem", "pitanje" nisu popularni.
    Preskupa je Noctua po mom misljenju, jedan 12cm AC ventilator (AF12025) na 800rpm ce biti dovoljan.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Bilo koji ventilator koji se okreće je dovoljan u ovoj situaciji. :D
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Iako je cm 690 bolji izbor (i skuplji :D) mislim da ce ti varijanta iz ingela biti sasvim ok:
    APLUS kuciste 100-110KM (uzmi sto teze i koje ti se vise svidja :) )
    AC Accelero S1 42KM
    2x AC Case Cooler 120x120x25mm 18.7KM (jedan za accelero, drugi za izbacivanje vazduha na zadnjoj strani kucista)
    AC Freezer 64 44.5KM

    Izadje te 205-215KM. A ako mozes potrositi i 250, onda dodaj za freezer extreme koji je 30ak KM skuplji. Eventualno dodaj jos jedan ventilator (npr 92mm da ti ne remeti previse flow unutar kucsta) da sa prednje strane ubacuje vazduh kako bi ti hladio diskove...
     
  7. EmiR

    EmiR Novi član

    Re: Help

    trenutno je neko codegen iz plusa iz doba Athlon XP+ tj. jedno 5g... znaci vakat je mijenjati...


    sto se tice Accelero S1 izgleda zanimljivo, s obzirom da je provjeren mogao bi se i uzeti.
    Nacutu sam i ja gledao u genelecu ako je efektivna odlicno,
    mada sam gledao CPU Cooler SST-NT01-V.2 SilverStone samo koliko je djelotvoran ?

    sto se kucista tice CoolerMaster CM690 jel stvarno vedo kao sto kazes dobro ?
    - ima na marketu za 140KM kao bez tragova koristenja....
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Odlicno je kuciste ali ce te to zadovoljstvo kostati 170KM. Sto se tice polovnog, na tebi je da odredis da li ti se isplati i da vidis u kakvom je stanju...
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Help

    kuciste je tenk pravi, ja mu nisam nasao niti jednu manu.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    glupo postavljeni power i reset button?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Posto sam reset pritisnuo u vrh glave 2x odkako imam ovo kuciste, a power pritisnem svakih 10 dana - uopste mi nije bitno gdje su. A i nisu vala na nepristupacnom mjestu, meni su OK skroz.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Definitivno.
     
  13. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Taj power i reset button su jedino sra.. na ekstra caseu.
     
  14. EmiR

    EmiR Novi član

    Kupljen AC Freezer 64... odlican je :)
    S1 nema nestalo, neznaju kad ce ga biti...
    trenutno dostupno ARCTIC COOLING VGA Accelero Twin Turbo ( ingel ) sta mi je za ciniti?
    kucista obilazim...
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidi mogu li ti naručiti jedan S1. Ako ne dobar je i Twin Turbo, neznam koliko je bučan ali je sigurno tiši od stock hlađenja. :)