Problem sa downloadom (utorrent, azureus, emule i sl.)

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by n3v3rm0r3, Aug 31, 2009.

  1. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Nisam siguram da li ova tema ide ovdje, posto ne znam sta je krivac za ovaj problem. A problem je u sljedecem. Zadnjih par sedmica imam problema sa downloadom preko utorrenta (i emule-a). Kad upalim utorrent on mi prikaze da se torrent konektovao i prikaze seedere/peerove, ali ne moze da skida od njih, tj. ne prikaze da se ijedan seed/peer konektovao (nekad se cak i konektuje 1-2 seeda ali nista od njih ne skida). Ali posto je nakon prekidanja i uspostavljanja konekcije (u nekim slucajevima i restarta racunara) proradilo, nisam puno obracao paznju na to. Međutim danas, (nakon sto sam ugasio utorrent kako bi resetovao konekciju) sam se 3 sata pokusavao konektovati (probao sam sa 2 racunara) ali bezuspjesno. Ni prekid konekcije ni restart racunara nisu pomogli. Provjerio sam port, javlja da je otvoren. Firewall isto nije problem jer i sa iskljucenim firewallom nije radio. Cak sam i antivirus ugasio ali opet nista. Probao sam i sa azureus-om , isto nije moglo. A isto je i sa eMule-om.


    Ne znam sta bi moglo biti problem. Kontao sam da mozda nije neki virus, ali kad ni na drugom pc-u nije moglo, tu ideju sam odbacio. Jedino sto mi pada na pamet je ili da je modem poludio (nelogicno al eto :D) ili da je nesto do telekoma. A btw, download (preko firefoxa) radi normalno.


    Na oba pc-a koristim win xp x64, a pokusao sam i preko viste x64 (dual boot), kao i sa win xp x86 (preko VM), a modem je Siemensov Speedstream 4100.


    EDIT: Ev maloprije mi i jaran javio da i njemu nece download torrenta, sto znaci da je nesto do telekoma :S
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ni meni neki dan nije htjelo, jucer sam mogao skidati bez problema.
     
  3. n3v3rm0r3

    n3v3rm0r3 Novi član

    Mogao sam i ja sinoc, ali danas (od nekih 12 sati, kad sam prekinuo konekciju) nije moglo :S.