problem wifi ruter d-link-mobitel

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by vanjki, Sep 10, 2009.

  1. vanjki

    vanjki Novi član

    pozdrav raja.

    imam wifi ruter d link di-524.surfanje sa njim preko laptopa radi izvanredno ali kada hocu preko mobitela nastanu problemi.
    gdje god sam koristio wifi preko mobitela radi bez problema,samo kod kuce nece.otvori mi dvije tri stranice i onda zasteka.
    npr kod rodjaka na njegov adsl wifi ruter surfam po sat vremena na mobitel i salta stranice kao od sale,kao i u gradu!!
    molim za pomoc ,jer me ovo uzasno nervira.

    da nema neka opcija u ruteru sto sprjecava protok informacija prema mobitelu??
     
  2. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Ima,mobile blocker at home,ili mbat skraceno,kad izadjes na balkon sa mobitelom sama ce se ponistiti,resetovace ti se i komsija.......
    Obicno samo citam bisere po forumu ali ti uistinu zasluzujes odgovor...
    Sta mislis da uzmes malo i naucis nesto o tim stvarima,na kojem principu rade prije svega a onda i kako rade,kako se odvija cijeli proces od "handshaking-a" do uspostave stalne odnosno periodicne obnove autentikacije?
    Budi ozbiljan,apsolutno nikakav podatak o konfiguraciji nisi dao niti si dao podatke od rodjaka,niti bilo sta...Da mozda nema? A da mozda pogledas,sam?
    Ili ocekujes da ce ti neko sa foruma rijesiti problem,pa i dati ti jedno cvaju sto si se ti,zaboga,iznervirao?
    Dodjes kod rodjaka i sat vremena provedes surfajuci na svom telefonu?
    Nevjerovatno.....
     
  3. vanjki

    vanjki Novi član

    Ti izgleda nisi normalan ili si izfrustriran svojim zivotom.Postavio sam glupko ovdje pitanje zato sto sam lajik u tim stvarima.Znaci ovaj forum sluzi da se postavi neko pitanje ukoliko se ne zna.A ti meni dosao ovdje prosipati svoje neke frustracije,mrsssss.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    lakše malo obojica... kad nabijete postove onda se može pičkarat, ovako tišina :D
     
  5. vanjki

    vanjki Novi član

    ja sam novi ovdje i ne mogi imati toliko postova.ja se izvinjavam ostalim forumasima na rjecniku ali ova budala je zasluzila.
     
  6. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Ne vidim potrebu za ruznim rijecima,to sto ti neko kaze sto misli u danasnje vrijeme i nije tako cesta stvar i tvoja reakcija mi je razumljiva,nisi ti kriv...
    Ipak,taj potez je pravilan...
    Ne mislim se ukljucivati u bilo kakvu polemiku sa tobom,cilj je bio ukazati ti da se trebas vise potruditi za nesto i onda neces biti neznalica,kad te nesto u zivotu zanima uzmes pa istrazis malo-a ne dolazis kod nekoga da ti ponudi rjesenje.Forum nije mjesto gdje neznalice uce-uci se iz knjiga raznih formata i oblika prije svega te treba da se edukujes malo ukoliko zelis diskutovati o necemu.
    Sve dok se budes ovako ponasao-nemas sansu.

    Ne mislim da sam uvrijedio bilo koga svojim komentarom-ako neko od vas forumasa smatra da jesam molim ga da mi ukaze na to-u tom slucaju se izvinjavam i obecavam da se vise necu javljati na vas forum.
     
  7. suntek

    suntek Novi član

    Eh , posto ti ovdje niko ne ponudi rjesenje osim ovih egotastichnih likova evo ti par smjernica sta ces uraditi :
    Idi na dlink stranicu (ako ne znas adresu progooglaj) i unesi svoj model u search polje . Kada dobijes rezultat sa tvojim modelom rutera fino odes na taj link , vidis kako se podesava ruter , tj. kako doci do grafickog korisnickog interfacea (ako ga ima uopste) i pristupist fino svom ruteru , vidis sta ne stima .
    Ako si bas bas laik , fino vidis troubleshooting na toj istoj stranici i potrazis problem slican tvom sa odgovorima strucnjaka iz kompanije koja je proizvela taj ruter.

    Razloga za tvoj problem moze biti dosta , od mac blokiranja , enkripcijskog protokola (tvoj telefon mozda ne podrzava protokol enkripcije koji je defaultan na tom ruteru , pa do shlagiranog mreznog modula na tvom mobitelu itd itd. Znaci fino otvoris interface i pratis uputstva iz prirucnika koji si dobio ili sa d-link stranice. Et , to ti je najvise sto tebi kao laiku moze neko ovdje ponuditi , ne obaziri se na ove fol strucnjake , svako je bio levat nekad jbga.
     
  8. vanjki

    vanjki Novi član

    hvala brate na odgovoru.uraditi cu to sto si mi napisao.puno pozzz
     
  9. zajk

    zajk Novi član

    da je do mac blokiranja, nije da bi mu zastekao internet, nebi se uspio konektovati na AP
    da je do enkripcijskog protokola... pogledaj iznad
    Signal... moze biti, jer wireless je dvosmjerna komunikacija, nije dovoljno da samo on vidi AP, mora i AP vidit njegov mobitel.
    Inace je u mobitela wifi modul toliko los da jedva mozes surfati a AP stoji u drugoj sobi. Lokacija AP-a je isto toliko vazna, mislim ako se izmedju tvog mobitela i AP-a nalazi ormar od hrastovine ili zid od pola metra, to je jedan od problema. Isto tako i razni b/g AP-ovi rade u hibridnom modu, od 11 do 54mbps. Probaj ga zastekat na b mod, tj 11mbps. Takodjer pogledaj expiration time na enkripcijskom kljucu, zna se desiti da neki uredjaji jednostavno blokiraju kad vrijeme istekne, onda se moras ponovo spojiti. Defaultno bude oko 30min, nisam siguran koliko je na dlink.