problem do mreze ili ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by nenadjebivi, Oct 9, 2009.

  1. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    pozdravljam nisam bas bio siguran gdje da postavim topic pa sam odlucio ovdje ako sam pogrijesio tu je moderator da premjesti :D

    Znaci od nekoliko racunara koji su umrezeni imam problem sa 3,2 su na istom switchu a jedan na drugom(ako to sta znaci),kada hocemo da igramo nesto u lanu nastaje cudan problem nekad udjemo svi bez problema na host i igramo a nekad nastaje problem da jedan udje na server a ovaj treci ne moze i uvijek tako bez obzira ko od nas napravi server jedan udje bez problema dok drugi iz nekog razloga ne moze a u svakoj igri prepozna da je server napravljen.Znaci zavrsimo partiju hocemo opet da igramo 1 udje na server drugi ne moze(a radilo sve prije po' sata :mrgreen: ).
    Stvarno ne znam sta da radim nema mi logike nikako da u jednom trenutku radi sve a u drugom jedan od nas ne moze da udje na server iako ga prepozna svaki put i tako par put napravimo server dok sva trojica ne UPADNU,to mi ozbiljno na zivce ide pa ako neko zna kako da ovo rijesim bicu zahvalan :)
     
  2. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Kako ga "napravite" ? Daj nam bar osnove mreze,ip shemu i konkretno sta ti to nema logike-tehnicki.
    Ova dva switcha u opisu same mreze znaci otpilike kao da si rekao da svi imate monitor i tastaturu...
     
  3. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    samo ti mogu rec ip adrese i sta mi nema logike,ip adrese su 192.168.0.1,2,3.... a logike mi nema to sto u jednom trenutku igramo a odma nakon sto zavrsimo jednu partiju jedan racunar pravi probleme bez obzira ko je napravio server...kontas :D
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    Nije do mreže, da servera je..

    ps, moje mišljenje na osnovu šturo iznijetih informacija
     
  5. MaX@MaX

    MaX@MaX Novi član

    Skontao prilicno dovoljno da dolazim do zakljucka kako ti treba pozeliti srecu u rjesavanju problema - zato:sretno :)
     
  6. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Problem rijesio tako sto sam stavio ova tri racunara na isti switch,sada radi ko podmazano :mrgreen:
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    probaj switcheve povezati crossover kablom, ako to nisi vec uradio prije...