Problem sa restartom računara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ahbab, Oct 18, 2009.

  1. ahbab

    ahbab Novi član

    Pozdrav ljudi,
    Vec duze vrijeme imam ovaj proble. Naime kada igram neku zahtjevniju igru racunar mi se nakon 1-5 minuta zaledi i samo je crna slika na moniotoru, kao da je restartovan. I nakon toga ga moram restartovati i onda je sve ok. Tako je kada god pokrenem neku "zahtjevniju" radju na racunaru.

    Konfiguracija je sljedeca:

    Intel Core2Duo E8400 @ 3.0GHz
    MB: ABIT I-N73V
    RAM: Kingstone 3,0 GB
    Grafika: nVidia GF 9600 GT, 512 MB DDR 3
    HDD: 500 GB
    Napajanje: MS 550 W


    Zahvalan na pomoci :D
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jesi li provjerio temperature graficke dok igras, ako nisi skini GPU-Z i ukljuci log kasnije pogledaj temp i javi kakvi su rezultati.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    overclockovane verzije 9600gt su imale tih problema, probaj tvornicke taktove, ali vrlo je moguce da je ta losa napojna u pitanju.
     
  4. ahbab

    ahbab Novi član

    ev sada cu probati Batman-a na high pa cu vidjeti kakav je log na cpu-z...
    a imao sam prije napojnu 450 W, pa sam zamijenio stavio ovu od 550 W i opet potpuno isto, nikakve razlike.
    a graficka nije clockovana, sve su tvorničke postavke...
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pogledaj ti i CPU-Z a i GPU-Z.
     
  6. ahbab

    ahbab Novi član


    evo log sa GPU-Z:
    Date , GPU Core Clock [MHz] , GPU Memory Clock [MHz] , GPU Temperature [°C] , Fan Speed [%] ,

    2009-10-18 16:58:10 , 650.0 , 900.0 , 57.0 , 35 ,

    2009-10-18 16:58:11 , 650.0 , 900.0 , 57.0 , 35 ,



    to je dok sam "ganjao" NFS Shift na 1440x900 @75mhz i sve high, i opet nakon nekoliko minuta restart...
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Moze biti da je do ms shit napojne, probaj sa nekom brand name.
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jesi li pratio ostale temperature a i izmeduostalog i napojnu provjeri, posudi od nekog neku brandiranu kao sto kolege govore. Te provjeri memoriju.
     
  9. ahbab

    ahbab Novi član

    ljudi, probao sam i sa boljom napojnom 650 W, ali opet isto. eh stvarno nemam ideje sta bi moglo biti
     
  10. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pokusaj sa drugom grafom, ako nije ni ona onda je maticna.