1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Postoji li program koji bi mogao uraditi slijedece:

    Sliku koja se nalazi u jednom formatu koju je ne moguce isprintati bilo gdjea potrebna mi je te velicine, da razdjeli na vise dijelova formata A4 i da ih mogu isprintati i kasnije sloziti...

    Kuzite valjda sta hocu da kazem evo primjera...

    [​IMG]
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa mozes u Photoshopu, uzmes sliku i napravis grid sa rulerima, velicine "plocica" 297x210 mm (A4 dimenzije), izrezes i spasis kao zaseban file, zatim otprintas.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Corel Draw / print tiled pages

    do sada najbolje rjesenje koje sam pronasao za stampu svih formata vecih od A4

    EDIT:

    evo i mala ilustracija

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Kao što hurma reče može u Photoshop-u veoma jednostavno sa "Slice Tool".
     
  5. GV

    GV Komšija

    Može i ovako http://www.blockposters.com/default.aspx ili čak u MS Paintu ako ti driver štampača daje opciju Poster. Kod mene na Canon-u ideš print->page setup->page layout->odabereš poster printing->specify-> izbaci ti prozor da odabereš na koliko listova A4 max je 4*4
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ovako preko painta ne ide, corel nemam ali imam ps mada ja vam nisam neki strucnjak za taj program...

    Ako moze samo da mi u kratkim crtama objasnite kako to itde u ps-u bio bih vam zahvalan zaista..
     
  7. GV

    GV Komšija

    Maksuz sam instalirao Photoshop da pogledam ima li on opciju ''print tiled pages''... nema. Savjet nađi Corel, imaš free trial http://www.corel.com/servlet/Satellite/ ... 2796555406 (ili neki Bug cd/dvd) i napravi onako kako ti je apdejt rekao. Meni se čini, najbrži način. Spremi se zavisno od veličine te slike na masivno trošenje tinte.
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja ba ima i ovo, na ovo sam vec zaboavio jer sam zadnji puk koristio prije par godina a extra je stvarka i mozes odraditi ovaj posao bez problema. Jos jedan savjet, ak ovo stampas u full color na ink jetu nadji papir min 160 gr. jer ak budes stampao na obicnim 80-100 gr papirima nema od sastavljanja slice-ova nista jer papir ce se izvitoperiti i izgubiti orginalne dimenzije. Cak sta vise 250 gr papir je prvi koji preporucujem za ovaj posao. Eh ak printas na laseru i 160 gr. papir ce odraditi posao.
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    ej hvala vam svima uspio sam.... ;) hvala velika jos jednom ;)