PC komponente- pomoc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by alle, Nov 2, 2009.

  1. alle

    alle Novi član

    pozdrav,
    imam intel celeron 2.8 sata2 775 tako nesto i izgleda da je crko.. e sad maticna je asrock neka ja mislim (ako bude potrebno provjericu tacno koja je)
    kuciste je frontier crni sa nekim neonkama (poput bmw-ovih svjetala :D) ni to ne znam tacno kako se zove ali ima neko X u nazivu, toga se sjecam..

    e sad mene zanima ovaj procesor CPU INTEL Core2Duo E7500 2.93GHz, 3MB, 1066FSB, LGA775, BOX
    i naravno, da li zahtijeva neku posebnu maticnu ili moze i ova moja na koju je spojen celeron.
    i da li bi morala jos nesto kupovati, napojnu, i sl, obzirom da je ovo moje staro oko 2-3 godine??

    nisam bas sa parama kako treba, inace bi kupila sve u paketu i rijesila se belaja.

    pliz help :)
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Sigurno nije cpu sata2 :D

    Moras znati tacno koja je maticna, pa onda provjeriti na stranici proizvodjaca da li podrzava taj cpu. Po socketu se slaze, ali ipak moras vidjeti za tacan model :) Prvo to vidi, pa cemo ostalo ispitivat :)
     
  3. alle

    alle Novi član

    ASRock 775XFire-eSATA2

    evo je
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NIsta od podrske za taj procesor,postoji sansa da imas neki neoficijelni modificirani bios od strane AsRock usera pa da podrzi recimo u najbolju ruku Pentium Dual core E5x00 jer su to procesori sa 800FSB koliko podrzava tvoja ploca.

    .Znaci nijedan procesor sa 1066FSB ne odgovara na tu plocu,bez obzira na update biosa.
     
  5. alle

    alle Novi član

    ok, a mozes li mi preporuciti neku da nije puno skupa,do nekih 100-150km?
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    BIOSTAR P43-A7, trebala bi bit oko 120KM.