ATHLON XP2200+ & ABIT AN7

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ikocuba, Apr 6, 2005.

  1. ikocuba

    ikocuba Novi član

    AMD AthlonXP 2200+ 1800MHz, FSB266, 13.5x, 1.6V
    T-bredB JEZGRA (MODEL8)
    ABIT AN7 sa najnovijim biosom
    256MHz DDR400
    Gainward GeForce FX5600 128ram
    Hladnjak GlacialTech Igloo 2410 Pro
    300W JNC
    Povisio sam fsb procesora na 150MHz i napon na 1.71v a ostavio mnozitelj na 13.5x time sam dobio frekvenciju od 2025MHz, memorija radi na 300MHz naponu od 2.7v i postavkama 2-3-3-6.
    Temperatura je 40c ide a 50c load.
    Na ovim postavkama je stabilan.
    Kad podignem fsb iznad 150MHz proc. postane nestabilan.
    Kupit cu jace napajanje ovo mi nema ATX12v kabel pa mi je trenutno spojeno na plocu samo ATXPWR1 kabel
    dali me to ometa u vecem overclocku, dali trebam jos dici napon procesora i dali je bolje spustit mnozitelj procesora a dici fsb.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    an7 mi je čini se slabiji clcoker od nf7, ali je 150fsb-a za svaku osudu :)

    hladnjat ti je loš... probaj modele iste tvrtke oznake 2500pro ili 2520pro koji osjetno bolje hlade.

    smanji množitelj proca (ako možeš) i onda diži fsb dokle ide (generalno je to puno bolje).

    koje napajanje imaš? ne mislim na watte, nego na marku.
     
  3. ikocuba

    ikocuba Novi član

    Probat cu sa spustanjem mnozitelja i dizanjem fsb-a.
    Sad ne znam jel mi procesor ima otkljucane mnozitelje, nisam po njemu puno cackao, to je bratov komp.
    Ja imam P4 i njega sam pristjno podigao [email protected]
    A napajanje je neko jeftino "JNC 300W" to cu promjenit sigurno a morao bi i hladnjak pa cu onda vidjeti dali se moze jos malo izvuci iz procesora.
    Za cega je onaj drugi naponski kabel sto se spaja na maticnu "ATX12V" to je onaj sa cetiti zice?
    Ja ga nemam na ovom napajanju dali me to ometa u dizanju procesora?
    koji od ovih preporucas dali ima itko iskustava sa njima??
    COOLERMASTER, X-Dream II 71Kn
    Gigabyte Neon Cooler 7-Pro 90Kn
    Volcano 10+ 123Kn
    Igloo 2520 Pro 74Kn
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    za početak se moraš dosta igrat u biosu, jer inače ništa od toga.

    napajanje - mijenjaj pod hitno. "p4" utikač ne bi trebao odmagati pri dizanju freq, ali isto tako je poželjno ga imati ako matična dopušta spajanje dotičnog.

    2500pro i 2520pro sam imao jedno duže vrijeme i 2520pro odere redom ove sve koje si nabrojao (ja sam držao 1700+ (1.47ghz) na 2.2ghz sa 1.9V ispod 50C pri loadu, pa vjerujem da ti to dosta govori).
     
  5. ikocuba

    ikocuba Novi član

    Otkljucan mu je mnozitelj spustio sam ga i podigao fsb te sam dobio vecu memorijsku propusnost, hvala na savjetu za hladnjak uzet cu taj 2520pro a sto se napajanja tice koje mi preporucujes a da je cjenom ok?
    Na hladnjaku mi je neka "titan" pasta mislim "thermal grease" ili tako nest dali da stavim nesto drugo?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    samo ti spusti množitelj (i do 8-9x) jer tek onda možeš vidjet koliko ti je max fsb na cpu... naravno za to trebaš imati dobro napajanje i dobar ram, ali i ovo je početak.

    kad nađeš max fsb, onda polako diži množitelj u 0.5 koracima i lako dođeš do (trenutne) granice kompa.

    napajanje bi ti bilo dosta nekih 300-350 kvalitetnih W... znači aopen, fortron, chieftec (360W i 420W modeli su prilično jeftini), tagan (350W je jedno od najtiših napajanja koje možeš nabaviti), antec , sharkoon (sa njihovih 300W sam imao ovaj clock koji sam gore naveo, ali proc ima limit 2.2-2.3 tako da nije išlo više... inače je od napajanja u radu glasniji disk pa možeš mislit koliko je tiho) etc. uglavnom šta ti je nabavljivo i šta ti odgovara cijenom.

    titan je oke za prvu ruku, ali za još par stupnjeva uzmi arctic silver 5 ili ceramique... osobno koristim ceramique i odličan je radi niske cijene (~3€), dobrih toplinskih svojstava i neprovodljivost struje.

    nadam se da ti je sad malo jasnija situacija :wink:
     
  7. ikocuba

    ikocuba Novi član

    Hvala na savjetu !!