SD RAM PC-133

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Barba2, Mar 27, 2005.

  1. Barba2

    Barba2 Novi član

    Imam stari kompić. MB DFI P2XBL Slot 1, nedavno sam nabavio 256 mb
    SD RAM PC-133 jednostranu, prijavljuje mi samo 128 mb ima li neko ideju kako riješiti ovo?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Probaj zamjeniti slotove ako ne upali onda :arrow:
     
  3. Barba2

    Barba2 Novi član

    Probano ali nista ne pomaze. :oops: javascript:emoticon(':oops:')
    Embarassed[/list]
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    to je starija ploca probaj napravit update bios-a ako ne pomaze ploca nemoze adresirat vise od 128mb po slotu
     
  5. Burkoff

    Burkoff Novi član

    evo vako da vam buraz objasni, fazon je taj sto starije ploce reaguju alergicno na ram-kartice raznih tipova, to biva Single-Side ili Double-Side, i na frekvencije, imash 100, 133, itd,

    kod mene je bio isti problem: kupio sam Ram-Card PC133 SSide, 128 MB i imao sam vec nekaku PC133 (64MB) i cijelo vrijeme mi je pisalo u OS 128 a ne kao sto treba 192, tako da je comp citao samo prvu stranu kartice, i kad sam sebi sad uzeo PC100 128MB sad konacno pishe 256MB, jupi, zapravo sad imam 2card, 1. 128 MB PC100 i druga 128MB PC133, ne valja tako ali fakat da radi,

    ima tu caka ako su kartice razlicitih frekvencija tj PC 100 i PC133 moze biti razlog ili ako su raz po stranicama, ili cak sta vishe moze biti ako imash 3 slota, da samo neki moze pravilno citat tu SSide i ti DSided karticu, eto probaj malo sta uradit javise , ako si sta napravio
     
  6. postal dude

    postal dude Aktivista

    sve zavisi