PROBLEMATIKA SA NAPOIJMIN JEDINICAMA

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by rodjak, Apr 29, 2005.

  1. rodjak

    rodjak Novi član

    Eh raja evo mene opet samo ovaj put mislim da nisu problemi u pitanju, nego potreban mi je savjet - i da li je moguce :?: :?: :?:

    Naime, imam 3 napojne jedinice po 300 W i jednu od 350 W - sve ispravne, medjutim, maticne ploce koje imam startaju samo s napojnim jedinicama od 235 W, pa me interesuje da li mogu i kako podesit jednu od gore navedenih napjnih jedinica da mi rade normalno kao i ova od 235 W.

    Napominjem da su sve navedene ispravne.

    Hvala svakom ko se udostoji pomoci mi. Thx :shock: :shock: :shock:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    startaju sa 235W???

    stvarno prvi put za to čujem. čekaj staviš bilo koje osim 235W i sistem se ne pali? šta je to sve atx?
     
  3. rodjak

    rodjak Novi član

    Sve napojne jedinice su atx, a ploca je Asus A7NX8-X i jedino se starta sa ovom od 235 W, a ove od 300 i 350 W samo mi upale zelenu diodu na ploci - da je ok ali nece da startaju i jedino mi ostaje ukljucena zelena sijalica.
     
  4. Hells

    Hells Aktivista

    jesi siguran da su ispravne te napojne?
     
  5. rodjak

    rodjak Novi član

    Sve su nove i ispravne - sto se tice ispravnosti.
     
  6. GV

    GV Komšija

    Nađi uputstvo za tu tvoju ploču, možda je i do nje. Probaj na drugim pločama ako imaš priliku, da li je isti broj pinova na konektoru. Ovako znači da na ploču ne možeš ugraditi neke veće potrošače (bolje grafičke, tv karticu i ostale điđe) što mi je fakat nejasno (onako laički)
     
  7. GV

    GV Komšija

    A možda na njima samo piše 300W, ako su neko smeće možda ne daju ni 100W! (probaj sa drugim pločama)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    nešto definitivno ne valja s nečim :D
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    To je isto ko da ja kazem ... ne znam ... kupio sam avion zasto mi ne pali? probao sam sa kerozinom, probao sam sa super 98...al avion nece da upali?

    KOJE NAPOJNE?! Daj ime!

    MSi? Codegen? JNC? Shit? Ako je nesto slicno tome baci u smece. Onda ce proradit.
     
  10. rodjak

    rodjak Novi član

    nazivi napojnih jedinica:

    1. PANSTAR - Model: PSA-300C - Max out Power 300 W
    2 i 3. CODEGEN - Model:300 X-1 - Max out power 300 W
    4. EC - Model: 300XX - Max out power 350 W.

    Jedino sto sam primjetio je da su drugacije rasporedjene boje (siva na mjestu plave, plava na mjestu bijele i bijela na mjestu sive)
    - (siva je na vecini napojnih jedinica braon boje)
    :x :x :x
     
  11. rodjak

    rodjak Novi član

    Zaboravio sam u prethodnom da dam podatke za napjnu jedinicu sa kojom pali :lol:

    POWER MAN Model no:FSP 235-60GL - OUTPUT 235 W
     
  12. GV

    GV Komšija

    Onako laički konektori ti nisu isti, to je barem standardizovano baš iz razloga da bi mogao razne napojne koristiti kada ti zatreba još snage zbog dodatnih potrošača.
     
  13. GV

    GV Komšija

    Ili otiđi na Asusovu stranicu i traži pomoć od njih!
     
  14. rodjak

    rodjak Novi član

    Hvala vam do neba - PROBLEM RIJESEN

    SVE SAM IH DANAS POBACAO.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    :D :D

    to te pitam 8)
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    E tako treba. :mrgreen:
     
  17. GV

    GV Komšija

    Meni je baš zatrebala jedna ovih dana da napravim cd plejer za sina, šteta.
     
  18. postal dude

    postal dude Aktivista

    hahaha cuj to. e vala neka si :D