Da li može u SLi ?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by united, Jan 19, 2010.

  1. united

    united Novi član

    Pozz,

    trenutno imam grafičku ATI Radeon x1600pro 512 MB, pošto ne znam skoro ništa o ovom SLi, želio bih znati odgovore na sljedeća pitanja:

    - Da li mogu udružiti ATI Radeon x1300 zajedno sa svojom ?
    - Da li će biti osjetno povećanje FPS-a na igrama tipa Call of Duty ?

    Matična ploča je: ASUS M2V MX SE

    Hvala
     
  2. GW

    GW Moderator

    2x ne.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Odgovor je ne za sva 'tri' pitanja :D
     
  4. GW

    GW Moderator

    Samo su 2 pitanja. :p
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije tacno. Naslov teme je pitanje. Ati radeon ne moze u sli nego u crossfire. Covjek bi pomislio da ti to znas :lol: ( :p )
     
  6. united

    united Novi član

    Jel crossfire slično SLi ?

    Mogu l' bar u crossfire :D
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ne moze ni u crossfire! Prodaj tu karticu i dodaj para i kupi bar 4670, 3850 :wink:
     
  8. united

    united Novi član

    Jedino ako je 4670 GDDR2 pa bi i razmislio o kupnji, a ovako fakat ne želim da mjenjam matičnu samo radi grafe ...
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    RAM grafe ne veze sa ramom ostale konfiguracije(ima sto se tice brzine) ali nema veze da li ti je na grafickoj GDDR2,3 ili 5.
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Nema veze koja je memorija na grafi sa memorijom na ploči.

    HD4670 DDR3 ti je odlična kupnja uzimajući u obzir da si do sada imao X1600.
    Call of Duty serijal ima da "leti" na HD4670 u poređenju na X1600.

    EDIT:
    Prestiže me Tyger
     
  11. united

    united Novi član

    Imam Athlon 4000+ 2.1 GHz i 2 GB RAM-a 667. Treba l' šta mjenjati, da bar igram GTA 4 na low al' da ne šteka ni 1% : )
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Zaboravi na GTA IV i igranje bez trzanja osim ako nemas Quad.

    Igraj Vice City, najbolji je, a ne moras mijenjat komp. :)
     
  13. united

    united Novi član

    Ma to pitam samo, da znam "na čemu ću biti" kad uzmem tu novu grafu...
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa GTA IV jeste popularna igra, ali ne bas previse mjerodavna za performanse same graficke, jer ima igara koje ljepse izgledaju a bolje idu sa istom ili cak slabijom konfiguracijom. To je radi nacina kako je portovana sa konzola, vise jezgri je neophodno za igranje.

    A slobodno ukucaj npr "4670 review" i dobices konkretne FPSove u nekih popularnim naslovima, pa se ravnaj.
     
  15. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ne mora baš biti Quad da bi radilo glatko, bez ikakvih problema... To onako iz iskustva pišem. :)
     
  16. united

    united Novi član

    Sviđa mi se jako grafa, al' imam jedan problem...

    Zvao sam jarana iz IMTEC-a i pitao ga da li ima ati radeon 4670, kaže on meni da imaju samo gigabyte i asusove grafičke i da su one oko 150 KM. Sad ne znam kolika je razlika između ati radeon i asus-ove ...

    btw. ta gigabyte 4670 je 1 GB a i asus-ova takođe
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Izgleda da ti taj jaran iz Imteca ne zna sta je Ati Radeon a sta je Asus ili Gigabyte. Bolje uzmi od 512MB, ali da je GDDR3, jer mislim da je ta od 1GB sa GDDR2. Razlika izmedju Asusove i Gigabyte-ove je minimalna, ponekad samo u naljepnici :) Obje su Ati Radeon 4670.